Jak działają testy dopasowania? "To brzmi naprawdę intrygująco"

Agata Wilska, terapeutka i współtwórczyni testu dopasowania w Kochaj.pl, pojawiła się w programie "Pytanie na śniadanie", by opowiedzieć o tym, jak takie portale, jak Kochaj.pl, pomagają znaleźć odpowiedniego partnera.

Foto: TVP2/Pytanie na śniadanie

Wraz z Agatą Wilską w programie pojawiła się Joanna Godecka z portalu Sympatia.pl oraz piosenkarka Izabela Trojanowska, która przyznała, że jeszcze nie korzystała z tego sposobu łączenia ludzi w pary.

- Test dopasowania, to brzmi naprawdę intrygująco, przyznają państwo - zaczął rozmowę prowadzący Michał Olszański.

- Nie wyobrażam sobie, żebym przez internet szukała swojej drugiej połowy - przyznała z kolei Izabela Trojanowska i dodała, że to nie odpowiada jej charakterowi i temperamentowi. Piosenkarka uważa, że najpierw musiałaby kogoś poznać, zobaczyć i dopiero ewentualnie się z nim umówić.

- A może warto najpierw zrobić selekcję wstępną? - ciągnął prowadzący. - Może warto wyselekcjonować takich, którzy będą pasowali do twojego temperamentu?

- Może gdybym mieszkała w małej miejscowości, gdzie jest kościół, szkoła i na skrzyżowaniu tylko kiosk, a wszyscy mieszkańcy to moja rodzina, pewnie byłabym szczęśliwa, że mogę korzystać z takiego portalu - odpowiedziała piosenkarka.

Z kolei prowadząca Monika Zamachowska zastanawiała się, jaki typ osób przyciągają tego typu portale. - Ludzie chorobliwie nieśmiali, niedoświadczeni, młodzi, albo z kolei ludzie po przejściach, poturbowani przez życie?

- Chciałam zaprotestować - odpowiedziała Joanna Godecka. - Przekrój osób jest bardzo szeroki, a rzesza osób korzystających z takich portali jest przeogromna, to są miliony. W związku z tym nie możemy myśleć, że są tam jedynie nieudacznicy.

- Test doboru służy przede wszystkim dwóm rzeczom - wyjaśniła Agata Wilska. - Po pierwsze, pogłębieniu wglądu w siebie, tak, aby wiedzieć, kogo szukamy, czego chcemy, jacy jesteśmy – bo jeśli tego nie wiemy, to szukamy po omacku. A druga rzecz, to wstępna selekcja.

Następnie opowiedziała, jak w praktyce wyglądają początki w portalu:

- Dostajemy szereg pytań, zamkniętych, otwartych, pytania dotyczą nas samych, naszego sposobu funkcjonowania w różnych obszarach w życiu, czego szukam, co jest dla mnie ważne, potrzeb, zainteresowań. Test doboru opiera się głównie na teorii dotyczącej podobieństw i tego, że raczej na początku sondujemy podobieństwa.

- Jest też grupa takich cech, które lepiej działają komplementarnie, np. umiejętność słuchania i mówienia - mówiła w dalszej części programu.

Ekspertki potwierdziły, że testy dopasowania są stosowane na świecie już od wielu lat. Również w Polsce metoda doboru partnerskiego połączyła wiele szczęśliwych par. Jeśli i ty chcesz odnaleźć właściwego partnera, wypełnij darmowy test dopasowania w Kochaj.pl i spotkaj miłość na całe życie>>

Agata Wilska z Kochaj.pl               źródło: TVP2/Pytanie na śniadanie
Agata Wilska z Kochaj.pl źródło: TVP2/Pytanie na śniadanie
Źródło:

Zobacz także

Dopasowanie w związku

Dopasowanie w związku

Wzajemne dopasowanie – co to właściwie znaczy? Czy to oznacza, że jesteśmy do siebie bardzo podobni i takich też...
Testy dopasowania - dlaczego i jak działają?

Testy dopasowania - dlaczego i jak działają?

Poszukiwanie potencjalnego partnera lub partnerki to ciężka i czasochłonna praca. Ela i Kamil poznali się dzięki...
Test dopasowania Kochaj.pl - jak działa metoda doboru partnerskiego?

Test dopasowania Kochaj.pl - jak działa metoda doboru partnerskiego?

Testy psychologiczne zawsze są nieocenionym źródłem wiedzy o człowieku, jego osobowości czy kompetencjach. Test...
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

 • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
 • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
 • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące