12 sposobów, jak zwiększyć szansę na poznanie wymarzonej osoby

Czy siedząc samotnie w czterech ścianach, zastanawiałeś się, jak mogłoby być cudownie, gdybyś ten wieczór spędził z kimś bliskim, z kimś niezwykłym? Poznaj 12 sposobów, dzięki którym zwiększysz szansę na poznanie wymarzonej osoby.

Foto: Shutterstock

Czy siedząc samotnie w czterech ścianach, zastanawiałeś się, jak mogłoby być cudownie, gdybyś ten wieczór spędził z kimś bliskim, z kimś niezwykłym?

Poznaj 12 sposobów, dzięki którym zwiększysz szansę na poznanie wymarzonej osoby.

1. Bądź towarzyski/towarzyska

Poznawaj jak najwięcej ludzi, rozmawiaj z nimi, uważnie i z zainteresowaniem słuchaj, co mają ci ciekawego do powiedzenia, zawsze się uśmiechaj — zobaczysz, jak szybko będziesz wzbudzać sympatię i zainteresowanie. To powiększy krąg twoich znajomych, a co za tym idzie szanse na poznanie kogoś wyjątkowego.

2. Wybieraj odpowiednie towarzystwo

Jeśli szukasz konkretnego partnera/partnerki, zacznij rozglądać się w kręgach, gdzie on/ona może przebywać. Jeśli szukasz dziewczyny jeżdżącej na rowerze, zapisz się na rajd rowerowy. Jeśli szukasz chłopaka interesującego się rozwojem osobistym, zapisz się na jakieś szkolenie z tego tematu. A wtedy zacznij stosować zasadę nr 1.

3. Zwiększaj świadomie swoje szanse

Daj się znaleźć. Jeśli śpisz i nie szukasz, niech w tym czasie ktoś ma szansę znaleźć ciebie: zarejestruj się w portalach randkowych, wypełnij szczegółowo dane i opisy (to ważne!), umieść zdjęcia — zobaczysz, jak szybko ktoś zainteresuje się tobą. Portale randkowe dają ogromną szansę na poznanie kogoś odpowiedniego. Chcesz wiedzieć więcej? Znajdź inne moje artykuły na ten temat lub skorzystaj z indywidualnej porady, abyś mógł być jeszcze bardziej skutecznym/-ą.

4. Korzystaj z serwisów, gdzie jednocześnie przebywa dużo użytkowników (czaty, portale społecznościowe itp.)

Poznawaj i daj się poznać. Interesuj się tym, co inni mają ci do przekazania. Chętnie nawiązuj kontakt jako pierwszy/-a.

5. Jeśli jesteś na czacie, napisz do ludzi, których nicki cię zainteresowały — nawiąż interesującą rozmowę

Rozpocznij ciekawie, ale niestandardowo, np. "Cześć, udało ci się poznać na tym czacie kogoś ciekawego?" zamiast "Co słychać" albo "Co masz na sobie?". Jeśli osoba po drugiej stronie szuka również swojej połówki, na pewno będzie chciała z tobą o tym porozmawiać.

6. Jeśli jesteś zalogowany na Facebooku lub w innym portalu i znajdziesz tam odpowiedniego chłopaka/dziewczynę

Zaproś go/ją do znajomych. Jeśli też szuka i spodobasz się — nie odmówi. To świetny pretekst do dalszego poznawania się.

7. Nie bój się poznawać w realnym świecie

Przebywaj w miejscach, gdzie jest dużo ludzi, i poznawaj ich. To nic złego podejść do kogoś i powiedzieć: "Cześć, jestem Piotr, a ty?" lub "Witaj, jestem Wiola, pomyślałam, że miło by było się poznać". Co złego może cię spotkać? Tylko to, że ktoś powie: "Dzięki, ale nie jestem zainteresowany/zainteresowana". Nic gorszego się nie stanie, a w dodatku tak zdarza się 1-2 razy na 100 przypadków. Czasem skończy się na nic nieznaczącej rozmowie, a czasem… poznasz kogoś naprawdę wyjątkowego. Nawet jeśli to nie twoja połówka, to i tak znajomość może się utrzymać, a nawet przerodzić w przyjaźń. Sam poznałem w ten sposób kilkadziesiąt osób, z którymi utrzymuję kontakt.

8. Jeśli się boisz, brakuje ci odwagi — zapisz się koniecznie na kursy przełamywania nieśmiałości, pokonywania barier, przemawiania publicznego

Świetne są również wszystkie spotkania networkingowe, gdzie ludzie już z założenia przychodzą, by poznawać innych i dla każdego normalne jest, że podchodzisz, witasz się i opowiadasz o sobie. Gdy nabierzesz śmiałości, to nawet poznanie kogoś w windzie w ciągu 10 sekund nie będzie problemem.

9. Nie poddawaj się po porażce

To, że ktoś nie chciał kontynuować z tobą rozmowy, nie oznacza, że to z tobą coś jest nie tak. Może ten ktoś był zajęty, może nie interesowało go poznawanie nowych ludzi, może, tak jak ty na początku był nieśmiały, a może już ma swoją połówkę.

10. Zaskocz. Zainteresuj. Poznawaj. Sprawdzaj!

Zawsze w tej kolejności. Gdybyś na samym początku już chciał sprawdzać, czy to twoja połówka, może ci nie wyjść. Dlatego stosuj powyższą kolejność.

Zaskocz — bądź oryginalny/oryginalna. Spraw, by ktoś od razu pomyślał: "Wow, jaka niezwykła osoba". Zacznij np. rozmowę zdaniem: "Cześć, jestem Arek i zawodowo zajmuję się poznawaniem ludzi" lub "Witam, mam na imię Dorota. Patrzę na ciebie i jestem przekonana, że się skądś znamy, ale wstyd się przyznać — nie pamiętam skąd". Te zdania powinny zaskoczyć rozmówcę.

Zainteresuj — spraw, by rozmówca sam chciał cię o coś zapytać, porozmawiać. Zainteresuj go swoją otwartością, szczerością, oczaruj uśmiechem. Stwórz taką atmosferę, by poczuł się dobrze, rozmawiając z tobą, i nie chciał kończyć.

Poznaj — gdy rozmowa się układa, gdy jest odpowiednia atmosfera, możesz spokojnie zapytać o coś, np. czym twój rozmówca zajmuje się na co dzień? Jak spędza dzisiejszy dzień itp. Odpowiadaj też śmiało na jego/jej pytania.

Sprawdzaj — gdy już rozmowa się toczy w najlepsze, możesz powoli sprawdzać, czy jest to osoba, której szukasz. Zapytaj o rzeczy, które są dla ciebie ważne. Jeśli szukasz osoby wykształconej, oczytanej, zapytaj: "Jaką najciekawszą książkę ostatnio przeczytałeś/przeczytałaś?". Nie bój się pytać. Kto pyta, ten kieruje rozmową. W czasie dyskusji, opowiadając o sobie, możesz powiedzieć, niby żartem, coś w stylu: "A tak w ogóle to szukam mojej połówki — trudne zadanie, ale wiem, że można spotkać naprawdę wartościową osobę". To takie zdanie niby rzucone od niechcenia, ale jeśli twój rozmówca również jest samotny i szuka — z pewnością zainteresuje się tym. Jeśli nic nie powiesz, nikt się nie dowie i dalej będziesz tylko narzekać, jak to ciężko jest kogoś znaleźć. Do dzieła!

11. Noś zawsze przy sobie wizytówki

ZAWSZE! Nawet jeśli miałoby tam być tylko imię, nazwisko, telefon i adres mailowy. Nawet jeśli to wizytówka ściśle prywatna. Miej ją zawsze. Czasem zdarzają się sytuacje, w których o poznaniu kogoś decydują sekundy. Wizytówka może cię uratować. Sytuacji są tysiące. Piękna kobieta wsiada do taksówki, wypada jej torebka, podnosisz ją, kobieta się uśmiecha i dziękuje, ale taksówka rusza. Dajesz jej wizytówkę. Może zadzwoni…

Wizytówka załatwia za ciebie to, czego nie mogłeś/mogłaś powiedzieć. Jest też świetnym uwieńczeniem rozmowy z nowo poznaną osobą. Dając ją, mówisz: "Mam nadzieję, że będziemy mogli się jeszcze spotkać". To takie proste, a działa. Inna sytuacja: jedziesz windą, udało ci się nawiązać rozmowę z niezwykła osobą, ale winda zatrzymuje się na twoim piętrze, a ta osoba jedzie wyżej. Nie pojedziesz z nią, gdyż byłoby to nietaktem. Jeśli wysiądziesz, być może nigdy się nie spotkacie. Jeśli dasz jej wizytówkę… już wiesz, prawda?

12. Po prostu szukaj aktywnie

Nie desperacko, nie na siłę, ale szukaj. Myślisz, że osoba, która twierdzi: "Ja nie szukam, sama się znajdzie", ma rację? Sama to burza przychodzi. Taka osoba nie dość, że ma bardzo niewielki wybór ludzi, których poznaje, to jeszcze zazwyczaj bierze kogoś najlepszego z tych, którzy "sami się znaleźli" z obawy, że nic lepszego jej się nie trafi. Ty już jednak wiesz, że im więcej osób poznasz, tym więcej poznasz tych odpowiednich. Nie musisz być z kimkolwiek. Możesz być z osobą, która ci odpowiada w stu procentach lub prawie w stu procentach. Po co się męczyć i utrzymywać związek, który nas zadowala w pięćdziesięciu procentach(oby)?

Jesteś odpowiedzialny/odpowiedzialna za swoje życie, więc weź je w swoje ręce — bądź kowalem własnego losu. Przejmij ster i cała naprzód. Nie rezygnuj z wymagań i oczekiwań. Jeśli zrezygnujesz, znów godzisz się na kompromisy, które nie będą ci odpowiadać. A jeśli nie znalazłeś/znalazłaś nikogo do tej pory, oznacza to wyłącznie, że jeszcze nie znalazłeś/znalazłaś, a nie, że nie znajdziesz.

Działaj. Poznawaj. Kształtuj swoje życie tak, jak chcesz tego TY.

Adam Jakubiak - trener motywacyjny, coach, mentor, twórca szkoleń dla samotnych.

Współautor poradnika "3 godziny. Jak rozpoznać prawdziwą miłość".

www.trenermotywacyjny.pl

Chcesz codziennie otrzymywać więcej inspirujących materiałów tworzonych przez ekspertów Kochaj.pl? Dołącz do naszych fanów na Facebooku! 

Źródło:

Zobacz także

Jak spędzić urlop samotnie?

Jak spędzić urlop samotnie?

Jak spędzić urlop samotnie?
Pięć kroków do miłości

Pięć kroków do miłości

Podpowiadamy, jakie są kolejne kroki w serwisie Kochaj.pl, dzięki którym jeszcze szybciej poznasz tę wymarzoną osobę.
Zaktualizuj swój profil i zwiększ szansę na randkę!

Zaktualizuj swój profil i zwiększ szansę na randkę!

Zastanawiasz się, jak możesz zwiększyć szansę na randkę? Konto w serwisie masz już od miesiąca? Miało być wiele...
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące