15 powodów, dla których to kobieta może wykonać pierwszy krok

W świadomości wielu osób utarło, że w kwestiach damsko-męskich to mężczyzna powinien wychodzić z inicjatywą. Dla kobiety oznacza to właściwie jedno: oczekiwanie. Ale czy naprawdę warto za każdym razem zdawać się w stu procentach na drugą osobę?

Foto: Shutterstock

Redakcja Kochaj.pl

Niejedna z nas zastanawia się, czy to kobieta powinna zrobić pierwszy krok. Z ankiety portalu Kochaj.pl wynika jednak, że 92 proc. mężczyzn chętnie umówiłoby się na randkę z kobietą, która zainicjowała znajomość. Z tej samej ankiety wynika równocześnie, że blisko połowa kobiet decyduje się zrobić pierwszy krok i rozpoczyna rozmowę w portalu randkowym rzadziej niż raz na miesiąc, a blisko 1/3 panów nigdy nie otrzymała pierwszej wiadomości od kobiety. Zatem inicjowanie znajomości wciąż w dużej mierze leży w rękach panów. Tylko dlaczego?

Wyobraź sobie, że wpadł ci w oko mężczyzna i chciałabyś, żeby między wami coś zaiskrzyło. Czy chcesz uzależniać swoje szczęście tylko i wyłącznie od jego działań? A może warto, abyś sama wykonała pierwszy krok?

Wahasz się? Po przeczytaniu tej listy nie będziesz już miała wątpliwości.

Dlaczego kobieta powinna wykonać pierwszy krok?

1. Ty decydujesz, kiedy flirtujesz

Mężczyźni potrafią nas zaskakiwać i często szukają naszego zainteresowania w niefortunnym dla nas momencie. Niestaranna fryzura, poplamiona bluzka albo krępująca sytuacja - to nie są wymarzone okoliczności do flirtowania. Ten problem odpadnie, jeśli to ty będziesz stroną inicjującą i będziesz mogła sama wybrać idealny moment, byś jako kobieta zrobiła pierwszy krok (wiadomo przecięż, że to kobiety mają lepsze wyczucie chwili).

2. Masz czas się przygotować

Zanim wykonasz pierwszy krok, masz możliwość zorientowania się, jak najlepiej "to" zrobić. Możesz popytać waszych wspólnych znajomych o jego zainteresowania, spróbować zlokalizować "czułe punkty", wyczuć preferencje. To zwiększy twoją pewność siebie i szansę na to, że wywrzesz na nim korzystne wrażenie.

3. Możesz wyglądać olśniewająco

Wiesz już, że chcesz sama wykonać pierwszy krok. Ponieważ się zdecydowałaś, masz teraz czas i możliwości, by zadbać o perfekcyjny wygląd, który pomoże ci olśnić upatrzonego mężczyznę. Możesz uczesać się staranniej niż zwykle, dyskretnie spryskać ulubionymi perfumami. Sukces gwarantowany.

4. Kontrolujesz sytuację

Osoba, która wykonuje pierwszy krok, siłą rzeczy panuje nad sytuacją. Wybiera moment i sposób nawiązania kontaktu, ma szansę wszystko wcześniej zaplanować i nawet się przygotować. Dodatkowo na korzyść działa element zaskoczenia, który zwiększa pole manewru strony inicjującej. Sama pomyśl, czy to nie kusząca perspektywa?

5. Na wstępie zdemaskujesz szowinistę

Niektórzy, nawet pozornie nowocześni mężczyźni, nie lubią, gdy kobiety w ich mniemaniu przekraczają pewne stereotypowe granice. Zapewne nie chcesz mieć do czynienia z kimś takim. Wykonując pierwszy krok, łatwo przekonasz się, czy on zalicza się do tej grupy - jego reakcja będzie bezcenną wskazówką.

6. Pokażesz, że jesteś nowoczesna

Dawniej kobieta musiała czekać, aż jakiś mężczyzna się nią zainteresuje. Mogła miesiącami wypatrywać ukochanego przez okno i wzdychać nad swoim losem, bo nic w tej materii nie zależało od niej. Na szczęście to już przeszłość! W XXI wieku kobiety wiedzą, czego chcą i nie wstydzą się tego okazywać. Pokaż mu, że masz własne zdanie i potrafisz wziąć sprawy w swoje ręce.

7. Nie musisz czekać

Czy jest coś gorszego od niepewności? Długie oczekiwania na jakikolwiek sygnał, na choćby uśmiech z jego strony. Niekończące się spekulacje: "czy ja mu się podobam", "czy on o mnie myśli" - potrafią wykończyć psychicznie najbardziej wytrwałe kobiety. Nie chcesz czekać? Słusznie! Przełam się i sama wykonaj pierwszy krok.

8. Zwiększysz swoją pewność siebie

Uważasz, że jesteś zbyt nieśmiała i paraliżuje cię sama myśl o tym, że miałabyś wykonać pierwszy krok? W takim razie tym bardziej powinnaś się na to odważyć! Potraktuj to jak test dla samej siebie - zobaczysz, jakie to wspaniałe uczucie, pokonywać swoje słabości! A przy okazji na pewno zrobisz na nim wrażenie! Każdy mężczyzna doceni fakt, że to dla niego postanowiłaś się przełamać.

9. Nikt cię nie ubiegnie

Oczekiwanie w nieskończoność na jego ruch zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko. Istnieje całkiem realna możliwość, że prędzej czy później pojawi się inna kobieta, która, w przeciwieństwie do ciebie, nie będzie się wahała. Wykona pierwszy krok i… sprzątnie ci sprzed nosa interesującego mężczyznę. Sama pomyśl: chyba nie chcesz na to pozwolić?

10. Zaimponujesz mu

Wielu mężczyzn ceni śmiałe kobiety, które nie myślą utartymi schematami. Inicjatywa ze strony kobiety jest też dla faceta po prostu komplementem- on czuje się wyróżniony tym, że ta atrakcyjna, pewna siebie dziewczyna wybrała właśnie jego. Wykonując pierwszy krok, mile połechtasz jego ego i sprawisz, że od razu spojrzy na ciebie z zainteresowaniem.

11. Pokażesz, że wiesz, czego chcesz

Złośliwi mówią, że nie ma bardziej niezdecydowanej istoty od kobiety. Podobno z reguły "same nie wiemy, czego chcemy". To oczywista bzdura! Pokaż mu, że nie masz nic wspólnego z tym krzywdzącym stereotypem i odważnie wykonaj pierwszy krok.

12. Zorientujesz się w sytuacji

Nikt nie mówi, że pierwszy krok jest równoznaczny z wyznaniem komuś miłości. Wystarczy, że dasz mu do zrozumienia, że między wami mogłoby wydarzyć się coś więcej. Jednocześnie będziesz mogła ocenić sytuację i określić swoje szanse na powodzenie. Czy on na pewno ci się podoba? Czy są przed wami jakieś możliwości? Nie dowiesz się tego, bezczynnie czekając na "cud".

13. Później to on się wykaże

Robiąc pierwszy krok, wykonasz tak naprawdę najważniejszy ruch: dasz mu do zrozumienia, że ci się podoba i chciałabyś, żebyście lepiej się poznali. Gdy to zrobisz, naturalnie nadejdzie pora na działanie z jego strony. Prawdopodobnie będzie chciał ci pokazać, że jest prawdziwym mężczyzną i jako taki na pewno miło cię zaskoczy.

14. Nie będziesz miała wyrzutów sumienia, że nie spróbowałaś

Ile razy żałowałaś, że nie zrobiłaś czegoś, gdy jeszcze był na to czas? Ile razy zastanawiałaś się, "co by było, gdyby…"? No właśnie. Jeśli wykonasz pierwszy krok, to nawet w razie niepowodzenia, jedno jest pewne: nie będziesz później żałowała, że nie spróbowałaś.

15. Przełamiesz się na przyszłość

Nawet, jeśli nic z "tego" nie wyjdzie, a on jednak nie okaże się miłością twojego życia, to i tak twoje "będzie na wierzchu" - przełamując się raz, będziesz w stanie zrobić to ponownie w przyszłości. Bardzo prawdopodobne, że nie będzie to już dla ciebie powodem do stresu.

Uwaga: takie same zasady obowiązują w portalach randkowych. Jeśli spotkałaś kogoś, kto zwrócił twoją uwagę, nie czekaj w nieskończoność i napisz pierwszą wiadomość. Z pewnością będzie mu bardzo miło i zrobisz na nim wrażenie.

Powodzenia!

Źródło:

Zobacz także

45 powodów, dlaczego jesteśmy sami

45 powodów, dlaczego jesteśmy sami

Przyjęło się mówić o singlach jako o osobach samotnych z wyboru i zadowolonych z obecnego stanu. Ci, którzy...
Strona dla samotnych

Strona dla samotnych

Jaka strona dla samotnych najlepiej spełni ich oczekiwania? Czego właściwie potrzebują single poszukujący miłości,...
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące