Czy kobiety cenią oczytanych mężczyzn?

Czy kobiety cenią oczytanych mężczyzn?

Foto: Shutterstock

 

Zastanawiasz się, czy kobiety rzeczywiście cenią oczytanych mężczyzn? Od jakiegoś czasu dużo mówi się o zaletach czytania książek i o tym, jak wpływa to na męską atrakcyjność. Czy to prawda? Co to właściwie znaczy, że mężczyzna jest oczytany?

Jakiś czas temu miała miejsce ogólnopolska kampania społeczna pod hasłem "Nie czytasz? Nie idę z Toba do łóżka!", która do dzisiaj odbija się szerokim echem w różnych mediach. Mówi się, że kobiety zaczęły zwracać większą uwagę na to, czy i co czytają mężczyźni i na tej podstawie oceniać ich atrakcyjność.

Oczytany, czyli jaki?   

Wielu ludzi – nie tylko mężczyzn - błędnie interpretuje określenie "oczytany". Wydaje im się, że ktoś taki powinien czytać jak najwięcej mądrych książek, szczególnie z kanonu literatury pięknej. Tymczasem dla wielu z nas pewne "nieśmiertelne dzieła" okazują się być po prostu nudne – nie interesują nas albo ich nie rozumiemy. Jednocześnie męczymy się z nimi, bo przecież ktoś mógłby nam zarzucić, że jesteśmy nieoczytani. 

Oczytany mężczyzna nie musi znać na pamięć "Ulissesa" ani posługiwać się cytatami z utworów Marcela Prousta. Oczywiście, taka erudycja na pewno imponuje wielu kobietom, ale nie do końca o to tutaj chodzi. "Oczytanie" nie jest jednoznaczne z posiadaniem wiedzy właściwej magistrom literaturoznawstwa.

Jak więc to rozumieć? Oczytany mężczyzna po prostu lepiej orientuje się w świecie. Ma większą wiedzę teoretyczną, którą czerpie z różnych książek (niekoniecznie naukowych!) i wyraźnie szersze horyzonty myślowe. Można z nim porozmawiać na wiele tematów. Jego język jest bogaty, a zasób słownictwa wciąż się rozbudowuje. W tym sensie kobiety na pewno cenią oczytanych mężczyzn.

Co czyta oczytany mężczyzna?

Mężczyzna, którego określamy mianem "oczytanego", wcale nie musi śledzić absolutnie wszystkich nowości wydawniczych. On czyta po prostu to, co go interesuje. Thrillery, reportaże, powieści historyczne – to nie ma znaczenia. Każda dobra książka rozwija, bez względu na przypisywany jej gatunek.

Oczytany mężczyzna chętnie kupuje nowości, ale lubi tez odwiedzać bibliotekę. Oczywiście, chętnie spotyka się z kolegami przy piwie, ale raczej nie ma potrzeby spędzania każdego wieczoru w pubie. Przyjemność sprawia mu także lektura książki w domowym zaciszu.

Mężczyzna, który chce być oczytany, niekoniecznie czyta tylko książki. Interesują go też teksty, które wyszukuje w internecie. Może śledzić bieżące informacje albo subskrybować ulubione blogi. Jedno jest pewne: absolutnie nie zraża go słowo pisane.

Czy kobiety lubią oczytanych mężczyzn?

Zastanów się i odpowiedz sobie, który z dwóch typów jest dla ciebie ciekawszy. Czy osoba, która z ledwością posługuje się ojczystym językiem i nie ma nic interesującego do powiedzenia? Czy może ktoś, kto ma swoje poglądy, posługuje się poprawną polszczyzną i potrafi rozmawiać na każdy temat? Odpowiedź jest chyba oczywista.

Tak samo jest w wypadku kobiet – to oczywiste, że cenią oczytanych mężczyzn. Takie osoby są po prostu bardziej interesujące i mają więcej do powiedzenia. Dla większości kobiet po prostu przyjemniej jest spotykać się z kimś, kto imponuje im intelektualnie.

Zamiast zastanawiać się, jakich mężczyzn lubią kobiety, spróbuj poszerzyć swoje horyzonty i sięgnij po książkę. Jeśli ci się nie spodoba – poszukaj innej. Na pewno znajdziesz coś dla siebie i będziesz mógł na własnym przykładzie stwierdzić, że kobiety cenią oczytanych mężczyzn!

Źródło:

Zobacz także

Co mężczyźni wiedzą o kobietach? 7 rzeczy

Co mężczyźni wiedzą o kobietach? 7 rzeczy

Co mężczyźni wiedzą o kobietach? Nic. Tak twierdzą. Może pomogłaby nam książka Alana Francisa pt. "Wszystko...
Tęsknota silnej kobiety za silnym mężczyzną*

Tęsknota silnej kobiety za silnym mężczyzną*

Tęsknota silnej kobiety za silnym mężczyzną*
Jak pokonać nieśmiałość do kobiet i mężczyzn?

Jak pokonać nieśmiałość do kobiet i mężczyzn?

Jak pokonać nieśmiałość i umówić się na randkę?
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące