Czym jest i jak rozpoznać prawdziwą miłość?

Na czym polega miłość i po czym ją poznać? Nie wiesz, jak odróżnić miłość od zwykłego zauroczenia? A może szukasz prawdziwej miłości, ale nie wiesz, jak ją odszukać? Zaufaj serwisowi Kochaj.pl, opartemu na teście dopasowania, który pomoże ci spotkać wymarzoną osobę.

Foto: Shutterstock

 Dzięki Kochaj.pl dowiesz się, czym jest miłość i prawdziwe szczęście u boku wymarzonego partnera.

Definicja miłości, czyli co to jest miłość

Zgodnie z definicją miłość to głębokie uczucie do drugiej osoby, któremu zwykle towarzyszy pożądanie, silna więź, jaka łączy ludzi sobie bliskich. To rodzaj uczucia, typ relacji międzyludzkich, zachowań i postaw. 

Miłość bywa inspiracją dla dzieł filmowych, literackich czy malarstwa. Stanowi ważny aspekt psychologii, filozofii i religii. Wikipedia dodaje, że miłość w chrześcijaństwie definiowana była jako "dążenie bytu do dobra" i uważana za najważniejszą cnotę, a nawet sens życia człowieka.

Po czym poznać miłość? 

Kto choć raz kochał, z pewnością potrafi przywołać towarzyszące mu wtedy emocje, a osoby, które zaznały prawdziwe miłości, zwykle w podobnych słowach opisują swoje uczucia.

A oto jeden z wyjątkowych opisów tego, czym jest miłość: "Głęboka jak studnia na wodę oligoceńską, spokojna jak tafla zamarzniętego o mroźnym poranku jeziora, uśmiechnięta jak małe kocię, które próbuje złapać promień słońca, ciepła jak wyjęte dopiero co z pieca bułeczki i ufna jak małe dziecko. Miłość wychodzi z serca, a nie z głowy" (michalwichowski.blog.onet.pl)

Jak odnaleźć prawdziwą miłość i kochać przez długie lata?

Kochaj.pl to serwis dążący do tego, aby każdy odnalazł tu osobę, z którą połączy go prawdziwa miłość. Swoje sukcesy zawdzięcza profesjonalnemu testowi doboru partnerskiego. Jeśli więc szukasz szczerego uczucia na długie lata, jeśli od dawna marzysz o poznaniu odpowiedniej osoby, wypełnij TEST w serwisie Kochaj.pl i dowiedz się, na czym polega prawdziwa miłość. 

Twoje odpowiedzi, których udzielisz podczas wypełniania testu, pozwolą nam odnaleźć dla ciebie osobę, z którą połączy cię coś więcej i która pasuje do ciebie pod wieloma względami. Co więcej, w Kochaj.pl będziesz poznawać tylko osoby zainteresowane kimś takim jak ty – a więc odpowiadające do twojego profilu osobowości.

Zapomnij o długich poszukiwaniach i godzinach pisania bezowocnych wiadomości, które pozostaną bez odpowiedzi. W Kochaj.pl nie będziesz miał tego problemu. W serwisie spotkasz tylko osoby marzące o prawdziwej miłości i które są zdecydowane poznać mężczyznę na poważnie. 

Skąd będziesz miał pewność, że w Kochaj.pl poznasz osoby zainteresowane właśnie tobą? Kochaj.pl nie posiada wyszukiwarki – nie musisz więc przeszukiwać serwisu, aby odnaleźć w nim właściwą osobę. Po wypełnieniu wspomnianego już testu psychologicznego będziesz otrzymywać oferty osób dopasowanych właśnie do ciebie. Wśród nich z pewnością znajdzie się osoba, z którą połączy cię szczera miłość na długie lata.

Założenie profilu i wypełnienie testu dopasowania w Kochaj.pl z pewnością ustrzeże cię przed rozczarowaniami z kilku powodów:

Po pierwsze - kontakt w portalu nawiążesz jedynie z osobami, z którymi masz realną szansę stworzyć trwałą relację - będą do ciebie pasować pod względem wartości, oczekiwań i osobowości (oczywiście nie będą to osoby będące lustrzanym odbiciem ciebie, lecz przede wszystkim osoby, które zdaniem psychologów tworzących test, będą odpowiedzią na twoje potrzeby i oczekiwania wobec potencjalnego partnera.

Po drugie - na randkę umówisz się z osobą, z którą będzie cię wiele łączyć. Oboje unikniecie rozczarowań. 

Po trzecie - oszczędzisz czas i cierpliwość. Poznając kogoś, będziesz mieć świadomość, że jesteście wzajemnie uzupełniającymi się ogniwami. Dzięki metodzie doboru partnerskiego zawieranie znajomości w Kochaj.pl to nie tylko przyjemność, ale też ogromny komfort.

Chcesz codziennie otrzymywać więcej inspirujących materiałów tworzonych przez ekspertów Kochaj.pl? Dołącz do naszych fanów na Facebooku! 

Źródło:

Zobacz także

Pięć kroków do miłości

Pięć kroków do miłości

Podpowiadamy, jakie są kolejne kroki w serwisie Kochaj.pl, dzięki którym jeszcze szybciej poznasz tę wymarzoną osobę.
Test dopasowania Kochaj.pl - jak działa metoda doboru partnerskiego?

Test dopasowania Kochaj.pl - jak działa metoda doboru partnerskiego?

Testy psychologiczne zawsze są nieocenionym źródłem wiedzy o człowieku, jego osobowości czy kompetencjach. Test...
Certyfikowany Test Dopasowań

Certyfikowany Test Dopasowań

Certyfikowany Test Dopasowania
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące