Jak poderwać kobietę, będąc nieśmiałym facetem?

Jak poderwać kobietę, będąc nieśmiałym facetem?

Foto: Shutterstock

Wchodzisz do zatłoczonej sali, pełnej bawiących się ludzi. Muzyka zagłusza szum rozmów. Patrzysz na morze ciał, które ruszają się w rytmie muzyki, niektóre pochylają się ku sobie. Oni tu pasują – to ich miejsce, dobrze się tu czują. A Ty czujesz się tu obco. Zdenerwowany, zagubiony, niepewny. Nie pasujesz tu?

To jak w jednym z tych snów, kiedy stajesz przed tablicą, odpowiadasz z matematyki (dobra, to mój sen) i nagle stwierdzasz, że jesteś nagi albo zapomniałeś o czymś ważnym. Czujesz te wszystkie spojrzenia skierowane w Twoją stronę i masz ochotę uciec.

Tak samo czujesz się teraz: przyszedłeś tutaj wierząc, że atmosfera miejsca, w którym wszyscy się bawią, udzieli się także i Tobie. Ot, tak – sama z siebie sprawi, że nagle zaczniesz należeć do tego tłumu rozbawionych ludzi. Skąd wiec ten paraliż i uczucie wyobcowania?

1. Bo oni wszyscy świetnie się bawią! - Stop. Przyjrzyj się uważnie. Widzisz tę dziewczynę przy barze, która znudzona pije coś już dobre pół godziny? Czeka na kogoś? Obserwuje tańczących. Pewnie przyszła tu z koleżankami, które szaleją na parkiecie. A może po prostu, tak jak Ty, czeka na jakiś cud – że coś się wydarzy. I tym cudem nie będzie ten wyluzowany gość, który właśnie próbuje ją poderwać...

2. Wszyscy się na mnie patrzą, widzą jak nerwowo rozglądam się po sali... - "Wszyscy" to znaczy kto? To, że się denerwujesz i czujesz się niepewnie, wiesz tylko Ty. Dla innych wyglądasz na faceta, który po prostu rozgląda się po sali. A jeśli ktoś zatrzyma na Tobie wzrok na dłużej, zrobi to z ciekawości. Może podejdzie do Ciebie?

3. Nawet nie wiem, jak zacząć rozmowę z kimkolwiek - A kto wie? Zagadując kogoś nieznajomego, nigdy przecież nie wiesz, kim ona czy on jest. Czy lubi rozmowy z nieznajomymi, czy jest w dobrym humorze, czy lubi pizzę i jakie ma IQ. Taka próba - to ruletka, ale nie rosyjska. Za wpadkę nikt nie traci życia. Po prostu powiedz "Cześć" i uśmiechnij się. Powiedz cokolwiek – nie podrywając, nie szarżując. Może okazać się, że osoba, którą próbujesz wciągnąć w miłą pogawędkę, jest bardziej zdenerwowana od Ciebie. A może jest jedną z tych osób, które nigdy nie tracą pewności siebie i sami poprowadzą dalszą rozmowę? Jeśli nie spróbujesz, nigdy się nie dowiesz.

4. Wszyscy tańczą - No właśnie. Zatańcz i Ty. Możesz podejść do tańczącej samotnie albo z koleżankami dziewczyny. Jakie są szanse, że odmówi? 50%. Ale zostaje drugie pięćdziesiąt, że przyjmie Twoje zaproszenie.

5. Zatańczę - i co dalej? - Ależ nie musisz tańczyć w pełnym skupieniu patrząc na swoje nogi. Wyluzuj – uśmiechnij się. Nawet, jeśli ledwo wyczuwasz rytm i daleko Ci do Travolty. Patrz na partnerkę i ciesz się chwilą. Powiedz coś do niej. Zaproponuj po tańcu coś do picia, zobaczysz, jak rozmowa sama zaczyna się rozwijać. Jeśli dobrze Wam idzie wspólna zabawa, pozostańcie na parkiecie na jeszcze jeden kawałek.

6. Nie jestem zbyt błyskotliwym rozmówcą - Wiesz, ci, którzy uważają się błyskotliwych rozmówców, bywają bardzo irytujący. Zbyt wiele mówią, zbyt głośno, zbyt autorytatywnie. Ty daj dojść do głosu dziewczynie. Nie szukaj w głowie błyskotliwych odzywek – rozmawiaj z nią jak z kolegą (wiem, wiem, trudno wyobrazić sobie kolegę z takim uśmiechem).

7. A jeśli ona powie mi po prostu "cześć" i odejdzie? - Jeśli udało wam się chwilę pogadać, najzwyczajniej w świecie powiesz jej, że miło było ją poznać i poprosisz o telefon albo e-mail. A jeśli nie będzie chciała? Świat się nie zawali. Przecież to nie jedyna dziewczyna na świecie, nie mieliście za chwilę stanąć na ślubnym kobiercu. Poznałeś kolejną dziewczynę. Nie traktuj odmowy jak końca świata, bo właściwie to dużo zyskałeś: pewność siebie, zrobiłeś dla siebie coś fajnego, przekonałeś się, że podejście do nieznajomej nie jest rzeczą niemożliwą. Historie typu: facet wchodzi na salę, widzi jedną kobietę i to jest właśnie ta, z którą spędza resztę życia – fajnie wyglądają w filmach.

8. A jeśli się uda? Ona wyraźnie mnie polubi? - To baw się człowieku, po prostu się baw i nie zastanawiaj się nad tym, "jak wypadasz". I nie zapomnij poprosić jej o numer telefonu.

Imprezy, na których jest mnóstwo ludzi, mogą przerażać kogoś, kto nie czuje się duszą towarzystwa. Mogą też jednak stać się sprzymierzeńcem: wystarczy, że będziesz chciał się bawić i zrobisz cokolwiek w tym kierunku, a w tłumie ludzi znajdziesz kogoś, kto będzie chciał bawić się z Tobą.

9. Jeśli wciąż masz opory przed podrywaniem kobiet w realu - spróbuj to zrobić w portalu randkowym. Mechanizm jest podobny. Inni są tu z tego samego powodu co Ty. Jeśli pozwolisz sobie na otwarte myślenie o tym, że bardzo chcesz spotkać miłość życia i spróbujesz porozmawiać z osobami, które wpadły Ci w oko - reszta potoczy się sama. Sprawdź, jak skutecznie szukać partnera - i daj sobie i innym szansę ;)

Źródło:

Zobacz także

Jak poderwać starszą kobietę?

Jak poderwać starszą kobietę?

Wielu mężczyzn ma problem z podrywaniem kobiet. Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, gdy kobieta jest o wiele...
Jak zdobyć kobietę, jeśli jestem nieśmiały?

Jak zdobyć kobietę, jeśli jestem nieśmiały?

"Jak zdobyć kobietę, na której mi zależy?" Cóż, nie zawsze jest to proste. Ale brak doświadczenia w relacjach...
Jak uszczęśliwić dziewczynę, kobietę, partnerkę?

Jak uszczęśliwić dziewczynę, kobietę, partnerkę?

Jak uszczęśliwić dziewczynę, kobietę, partnerkę?
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące