Jak pokonać nieśmiałość do kobiet i mężczyzn?

Jak pokonać nieśmiałość i umówić się na randkę?

Foto: Shutterstock

Jak przezwyciężyć nieśmiałość w kontaktach z płcią przeciwną? Jak przełamać się i zagadać, jeśli marzymy o rozwinięciu nowej znajomości z kobietą lub mężczyzną? Pierwsza i podstawowa zasada to - kochaj siebie i doceniaj za to, kim jesteś. A potem przejdź do naszych porad, z których dowiesz się, jak pokonać nieśmiałość i poznać odpowiednią osobę w portalu Kochaj.pl.

Zakłopotanie wynikające z nieśmiałości to rzecz zupełnie naturalna. Tym bardziej, gdy mamy do czynienia z nowo poznaną kobietą czy mężczyzną, na których bardzo nam zależy, ale nie do końca wiemy, jak rozwinąć znajomość. Niestety, duża nieśmiałość może nas całkiem sparaliżować i spowodować, że wbrew sobie i naszym uczuciom stracimy szansę na nową miłość.

Podpowiadamy, jak się przełamać i przezwyciężać nieśmiałość do kobiet i mężczyzn.

Jak pokonać nieśmiałość do mężczyzn - dla kobiet

Nieśmiałe panie mają nieco ułatwione zadanie. W naszym społeczeństwie wciąż zwyciężą przekonanie, że to mężczyzna powinien zrobić ten pierwszy krok. Jeśli więc jesteś kobietą, która nie potrafi się przełamać i wyjść z inicjatywą, prawdopodobnie pierwszy krok pozostawisz mężczyźnie. Zachęcamy jednak, by próbować pokonać nieśmiałość i próbować na własną rękę rozwinąć znajomość z mężczyzną, który zwrócił twoją uwagę. 

Przezwyciężyć nieśmiałość z pewnością ułatwiają takie serwisy jak Kochaj.pl, który umożliwia wzajemne kontaktowanie się tylko tym osobom, które do siebie pasują.  

Świadomość tego, że osoba, do której nie mamy śmiałości zagadać, pasuje do nas pod wieloma względami, ma podobne poglądy i odpowiada naszej osobowości - ułatwia przede wszystkim napisanie pierwszej wiadomości. Mamy wiele możliwości i punktów wyjścia, a szansa, że otrzymamy odpowiedź od interesującego nas mężczyzny - wzrasta. 

Zapomnij więc o dawnych konwenansach, przełam dotychczasową nieśmiałość i nawiąż kontakt z interesującym cię panem. Z pewnością zechce dowiedzieć się czegoś więcej o kobiecie, która zdecydowała się zrobić w jego kierunku ten pierwszy krok i doceni twoją inicjatywę. Macie dużą szansę na to, że wasza znajomość rozkwitnie i przerodzi się w coś poważnego.

Jeśli masz chwile zwątpienia w siebie, nie pozwól, aby nieśmiałość stanęła na drodze do twojego szczęścia u boku wymarzonego mężczyzny. 

Jak przełamać nieśmiałość do kobiet - dla mężczyzn

Nie da się ukryć, że panowie mają nieco trudniej. To oni zwykle inicjują nową znajomość. Oni też jako proponują zwykle pierwszą randkę. Można powiedzieć, że dla nieśmiałych mężczyzn przezwyciężanie swojej nieśmiałości to dla nich codzienność, jeśli marzą o poznaniu odpowiedniej kobiety.

Wielu z nich otwarcie przyznaje, że brak pewności siebie niweczy ich próby poznania kobiety i całkowicie je do nich zraża. To prawda, nieśmiałość mężczyzny w kontaktach z kobietami, może być sporym problemem. Ale nie niemożliwym do rozwiązania. 

Oto kilka porad, jak pokonać nieśmiałość do kobiet i znaleźć partnerkę w Kochaj.pl:

1. Aby pokonać nieśmiałość, uwierz w siebie

Żeby bez obaw poznawać nowe kobiety, musisz zrozumieć, skąd bierze się twój lęk zarówno do kobiet jak i nawiązywania znajomości. Nieśmiałość jest zwykle wynikiem naszych wewnętrznych (nieprawdziwych) przekonań na nasz temat. Świadomość pewnych braków czy niedoskonałości nie pozwala nam się przełamać, bo nie wierzymy, że mamy do zaoferowania coś więcej niż inni. Gdyby tak było, miliony osób na świecie nigdy nie znalazłyby odpowiedniego partnera.

Każdy z nas jest inny i każdy z nas ma do zaoferowania coś wyjątkowego. Uwierz w to, jeśli chcesz z powodzeniem poznawać pasujące do ciebie kobiety. Jeśli ty dostrzeżesz swoje mocne strony - one też nie przejdą obok nich obojętnie. 

Jeśli sam nie potrafisz dobrze określić siebie, nic straconego. Wypełnij TEST w serwisie Kochaj.pl i odpowiedz na proste pytania dotyczące twojej osoby, a także kobiety, jaką chciałbyś poznać. Otrzymane przez nas odpowiedzi pozwolą nam odnaleźć dla ciebie kobiety, które pasują do ciebie pod wieloma względami. Będziesz więc poznawał tylko kobiety zainteresowane mężczyzną takim jak ty - a więc potencjalne kandydatki do twojego serca. Brzmi nieźle, prawda? 

2. Przełam nieśmiałość i przejdź do działania

Jeśli jesteś zdecydowany, że chcesz spróbować przełamać swoją nieśmiałość, rozpocznij swoją przygodę z serwisem Kochaj.pl. To o wiele łatwiejsze niż chaotyczne podejmowanie prób poznania jakieś kobiety na ulicy czy w pracy. Niezręczne sytuacje i perspektywa dostania "kosza" są tu raczej nieuniknione. W końcu nigdy nie mamy pewności (o ile nie dostrzeżemy obrączki - choć i tej nie nosi każda mężatka), czy kobieta, którą chcemy zagadać, jest zainteresowana znajomością z mężczyzną. 

W Kochaj.pl nie będziesz miał tego problemu. W serwisie spotkasz tylko kobiety, które są zdecydowane poznać mężczyznę na poważnie. Skąd będziesz miał pewność, że będą zainteresowane właśnie tobą? Kochaj.pl nie posiada wyszukiwarki – nie będziesz więc musiał przeszukiwać serwisu, aby odnaleźć w nim właściwą osobę. Po wypełnieniu wspomnianego już testu psychologicznego będziesz otrzymywać oferty kobiet jak najlepiej dopasowane do twojego profilu osobowościowego. Wśród nich z pewnością będzie twoja wymarzona partnerka.

3. Przełam nieśmiałość do kobiet, pisząc pierwszą wiadomość

W Kochaj.pl wszystko jest dużo prostsze niż w życiu realnym. Rozmowa wirtualna jest po prostu o wiele łatwiejsza niż taka w cztery oczy. Tu masz czas na przemyślenie swoich pytań i odpowiedzi. Masz czas na spokojne poznawanie kobiety, która cię zainteresowała. 

Serwisy oparte na profesjonalnym teście dopasowania pozwalają więc w dużym stopniu przełamać nieśmiałość. Świadomość, że kobieta, którą zagadujesz, jest do ciebie dopasowana pod wieloma względami, pomaga z pierwszym kontakcie, łatwiej więc ci będzie do niej napisać pierwszą wiadomość i nawiązać do tego, co dla was wspólne. 

Pamiętaj tylko, aby przed napisaniem pierwszej wiadomości dobrze przyjrzeć się jej profilowi w serwisie Kochaj.pl i nawiązać do tego, czego się z niego dowiesz. Wiedza i odpowiednie przygotowanie pozwala przezwyciężyć niepewność i nieśmiałość do kobiet, a zainteresowany profilem kobiety mężczyzna to z automatu interesujący dla kobiety mężczyzna!

4. Mimo nieśmiałości umów się na randkę 

Pierwsza randka to nic innego jak kontynuacja znajomości - tylko w nieco innych warunkach. Wreszcie możesz spotkać wymarzoną kobietę oko w oko. Zweryfikować to, czego zdążyłeś się już o niej dowiedzieć. Jeśli nie potrafisz szybko pokonać nieśmiałości i zaproponować pierwszej randki - poczekaj, aż poczujesz się nieco pewniej. Kolejne rozmowy i poznawanie nowej osoby z pewnością pozwoli ci wkrótce przezwyciężyć nieśmiałość. To kwestia czasu. 

Masz tyle czasu, ile potrzebujesz. Jeśli wolisz poczekać tydzień lub miesiąc, by zaprzyjaźnić się z nowo poznaną kobietą w świecie wirtualnym - po prostu to zrób. Dzięki temu wasza pierwsza randka z pewnością będzie udana. 

Chcesz wiedzieć, jaki typ osobowości do ciebie pasuje?

Chcesz sprawdzić, z kim masz szansę stworzyć udany związek?

UZUPEŁNIJ TEST DOPASOWANIA W SERWISIE KOCHAJ.PL JUŻ TERAZ!

Dasz sobie szansę na prawdziwe szczęście?

Źródło:

Zobacz także

Pokonać nieśmiałość cz. 2

Pokonać nieśmiałość cz. 2

Jak pokonać nieśmiałość?
Pokonać nieśmiałość cz. 1

Pokonać nieśmiałość cz. 1

Jak pokonać nieśmiałość?
Czy kobiety cenią oczytanych mężczyzn?

Czy kobiety cenią oczytanych mężczyzn?

Czy kobiety cenią oczytanych mężczyzn?
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące