Jak radzić sobie ze złamanym sercem?

Rozstanie to ciężki moment w życiu każdej osoby. Z dnia na dzień trzeba się zmierzyć z nową sytuacją – w końcu jeszcze niedawno niemal każdą wolną chwilę spędzaliśmy w towarzystwie naszej drugiej połówki. To jednak nie koniec zmartwień. Pozostaje jeszcze jedno zasadnicze pytanie, a mianowicie, jak radzić sobie ze złamanym sercem po rozstaniu? 

Foto: Shutterstock

Odpowiedź na pewno w dużej mierze jest uzależniona od tego, kto podjął tę decyzję. Jeżeli nie należała ona do nas, może być nam ciężko poradzić sobie ze złamanym sercem. Nie mniej jednak przedstawiamy kilka skutecznych sposobów, które powinny pomóc zmierzyć się z tym problemem. 

Daj upust emocjom 

Żałoba to pierwszy etap po zakończonym związku. Do tej pory wyobrażałaś sobie szczęśliwe życie u boku swojej ukochanej osoby, a nagle wszystkie twoje dotychczasowe plany legły w gruzach. To normalne, że w tej sytuacji masz ochotę po prostu się wypłakać i przyrzekasz sobie, że już nigdy więcej nie zaufasz żadnemu facetowi. Pamiętaj jednak, że pod żadnym pozorem nie możesz pozostać na tym etapie. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak radzić sobie ze złamanym sercem, przejdź do kolejnego punktu. 

Wygadaj się

Rzucił cię – to prawda – ale po czymś takim nie możesz zbyt wiele czasu spędzać na samotnym rozpamiętywaniu i wylewaniu łez. Uważasz, że wszystkie twoje przyjaciółki, które aktualnie są w szczęśliwych związkach, nie będą w stanie wytłumaczyć ci, jak radzić sobie ze złamanym sercem? Być może, ale jedno jest pewne – w tej chwili najbardziej potrzebujesz kogoś, kto cię wysłucha. 

Zapomnij o przeszłości

To normalne, że przez pewien czas po rozstaniu będziesz wspominała wszystkie najpiękniejsze chwile, jakie spędziliście ze swoim eks. Jeżeli jednak chcesz poradzić sobie ze złamanym sercem absolutnie nie możesz pozostać na tym etapie. Ten rozdział w twoim życiu należy już do przeszłości, dlatego czas, aby o nim zapomnieć. 

Zrób porządek w swoich rzeczach. Ważne, abyś pozbyła się wszystkich pamiątek, które kojarzą ci się z twoim byłym. Zmień tapetę w telefonie, laptopie, skasuj SMS-y, które od niego otrzymałaś. Może warto także pomyśleć o pozbyciu się waszych wspólnych zdjęć? Pamiętaj, to on złamał ci serce, dlatego musisz go jak najszybciej z niego usunąć. Tylko tak będziesz mogła sobie poradzić w tej sytuacji. 

Skoncentruj się na sobie

Kiedy byliście razem, wszystko dookoła przestało się dla ciebie liczyć? Bardzo możliwe, ale w tej chwili to się zmieniło i najważniejsze jest, abyś jak najszybciej poradziła sobie ze złamanym sercem. Dlatego w tym momencie zajmij się wszystkim tym, co zaniedbałaś podczas trwania waszego związku i o czym od dawna marzyłaś.

Zawsze chciałaś zapisać się na kurs językowy, zadbać o swoją figurę, nauczyć się tańczyć salsę? Teraz jest na to idealny moment! Przestań o nim myśleć i wyjdź do ludzi. Nie wiadomo, w jakim miejscu czeka na ciebie nowa miłość

Chcesz codziennie otrzymywać więcej inspirujących materiałów tworzonych przez ekspertów Kochaj.pl? Dołącz do naszych fanów na Facebooku! 

Źródło:

Zobacz także

Jak wyleczyć złamane serce?

Jak wyleczyć złamane serce?

Jak wyleczyć złamane serce?
Jak podjąć decyzję o rozstaniu?

Jak podjąć decyzję o rozstaniu?

Raz się kochamy, a raz nienawidzimy. Skrajne emocje, choć umacniają związek, w wielu przypadkach stają się przyczyną...
Cytaty o rozstaniu

Cytaty o rozstaniu

Rozstanie to trudny czas dla każdego. Cierpi na tym oboje partnerów, niezależnie od tego, kto doprowadził...
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące