Jak skutecznie szukać partnera?

Zdałaś sobie właśnie sprawę z tego, że od dłuższego już czasu szukasz miłości i sposobu na to, by poznać swoją drugą połówkę? Od dawna mówisz sobie w duchu "jestem samotny, szukam prawdziwej miłości, chciałbym poznać kogoś na całe życie". Ale nie do końca wiesz, jak się za to zabrać? Oto sposób na znalezienie miłości.

Foto: Shutterstock

Jeśli szukasz miłości i masz już profil w Kochaj.pl i wypełniłeś test dopasowania partnerskiego – to świetnie! Pierwszy i najważniejszy krok za tobą. Wiemy, że teraz zadajesz sobie pytanie, jak szybko odnaleźć miłość. Podpowiadamy zatem, jakie są następne kroki w Kochaj.pl.

Po pierwsze – pamiętaj, że w Kochaj.pl jest wiele osób, które - tak jak ty – szukając miłości i tej wymarzonej osoby. Dlatego daj sobie czas na odnalezienie drugiej połówki spośród osób, które są tu razem z tobą.

Po drugie – pamiętaj, że odnalezienie miłości nigdy nie jest możliwe bez poświęcenia temu czasu i własnego zaangażowania. Bez tych dwóch składników twoje życie uczuciowe samo nie ruszy z miejsca.

Po trzecie – szukając drugiej połówki, kieruj się kilkoma prostymi zasadami, a – zanim się obejrzysz – poznasz kogoś wyjątkowego.

1. Nasze oczekiwania, czyli dlaczego szukamy miłości

Rejestrując się w portalu takim jak Kochaj.pl, być może myślisz sobie: „Szukam miłości życia i na pewno nie potrwa to zbyt długo”. Decydując się na poszukiwanie drugiej połówki, wiemy przecież mniej więcej, jakie osoby lubimy, z kim chętnie byśmy się spotkali. Wydaje nam się, że wiedząc, czego chcemy, znajdziemy to w błyskawicznym tempie.

Po jakimś czasie nasz entuzjazm może więc iść w parze z pewną dozą niepewności i poczuciem, że być może tracimy czas, szukając wymarzonej miłości, która istnieje tylko w naszej wyobraźni. 

NASZA RADA: Pamiętaj, że szukając miłości, w każdej chwili masz prawo zmienić zdanie i zweryfikować swoje oczekiwania. To, co podobało ci się jakiś czas temu, niekoniecznie sprawdzi się dziś, gdy jesteś osobą bogatszą w doświadczenia. Niekiedy potrzebujemy czasu, by zrozumieć, kogo tak naprawdę szukamy. Dlatego nie spiesz się, odpowiedz sobie najpierw na kilka pytań i wyciągnij wnioski.

Możesz się nimi podzielić na swoim profilu, np. pisząc "Szukam miłości, czyli odpowiedzialnego partnera, ale też wesołego, spontanicznego mężczyzny, z którym będzie można o wszystkim porozmawiać" lub wręcz przeciwnie "Szukam miłości, a więc mężczyzny, który – tak jak ja – jest domatorem i dobrze gotuje", "Marzę o partnerce, dla której rodzina jest najważniejsza".

Ty również czytaj opisy innych, ale nie ograniczaj się tylko do nich. Są one świetną wskazówką, którą najlepiej uzupełni rozmowa z nowo poznaną rozmową. Daj sobie tyle czasu, ile trzeba i weryfikuj swoje oczekiwania regularnie. 

2. Określ siebie

Kochaj.pl nie jest tradycyjnym portalem randkowym (dlatego nie znajdziesz tu, np. wyszukiwarki czy możliwości podglądu przypadkowych profili). Wciąż to jednak ty masz największy wpływ na to, jaką poznasz osobę i jakie zrobisz pierwsze wrażenie, kiedy ktoś odwiedzi twój profil. Właśnie dlatego tak ważny jest twój opis. My podpowiemy ci profile pasujących do ciebie osób, ale ty daj im szansę poznać cię nieco, gdy trafią na twój profil.

NASZA RADA: Postaw na urozmaicenie w opisie, ale bez przesady. Zastanów się chwilę, co jest dla ciebie ważne i czym warto zaintrygować osobę po drugiej stronie. Masz ciekawą pasję, określone wartości – napisz o tym. Wystarczy kilka słów… Więcej o sobie zdradzisz już podczas konwersacji, gdy lepiej się poznacie, a rozmowa będzie bardziej swobodna.

3. Sprawdzaj swoje dopasowania i nawiązuj kontakty

Już wiesz, że w Kochaj.pl nie znajdziesz tradycyjnej wyszukiwarki. Najważniejszym elementem Twojego profilu są dopasowania, czyli propozycje osób, z którymi – według nas – masz dużą szansę stworzyć szczęśliwy związek. Codzienne sprawdzanie dopasowań pozwoli ci nie przegapić osoby, z którą znajdziesz wspólny język.

NASZA RADA: Kluczem do sukcesu, czyli znalezienia partnera w Kochaj.pl jest twoja aktywność. Pierwszym krokiem jest sprawdzanie dopasowań i przeglądanie profili. To jednak od ciebie zależy, czy wykorzystasz szansę i postanowisz nawiązać z kimś bliższy kontakt. Nie wahaj się więc, jeśli ktoś przykuje twoją uwagę i napisz pierwszą wiadomość. Nie czekaj, aż ktoś inny się tego podejmie.

4. Co zrobić, jeśli ktoś nie odpisuje na twoje wiadomości?

Niestety, może się zdarzyć, że ktoś nie od razu odpowie na twoją miłą zaczepkę. Lub – po jakimś czasie korespondowania – nagle zamilknie.

Po pierwsze, nie bierz tej sytuacji do siebie. Tobie na pewno również zdarzyło się choć raz przerwać dobrze zapowiadającą się znajomość i wiesz, że taka sytuacja nigdy nie jest łatwa.

Po drugie, pamiętaj o tym, że każdy z nas ma swoje sprawy, więc nie zawsze ma możliwość logowania się w Kochaj.pl. Niektórzy potrzebują nieco czasu na zastanowienie się, jak odpisać na twoją wiadomość, co zrobić dalej z tą znajomością.

NASZA RADA: Jeśli się niecierpliwisz, spróbuj napisać dwukrotnie, by mieć pewność, że twój mail został odczytany przez drugą stronę. Powiedz o swoich rozterkach i zaznacz, że zależy ci na kontakcie. Przełamiesz w tej sposób barierę – czy to formalizmu, obojętności, czy nieśmiałości – nierzadkiej przy początkowej fazie znajomości.

5. Dbaj o nawiązane znajomości

Choć to się zdarza, rzadko spotykamy na swojej drodze tę jedyną osobę, w której od razu się zakochujemy i wiemy, jak stworzyć związek na długie lata. W Kochaj.pl prawdopodobnie też poznasz wiele osób, z którymi miło ci się będzie gawędzić i które będą ci się podobały, ale ostatecznie nie zaiskrzy między Wami na tyle, byście pomyśleli o sobie jako o parze.

To zupełnie naturalne – tak, jak trudno czasem zrozumieć, dlaczego ludzie, którzy – z pozoru – do siebie nie pasują, łączą się w pary i są bardzo szczęśliwi…

NASZA RADA: Ciesz się czasem, który poświęcasz nowym znajomościom. Każda z nich wpływa na Twoje dalsze życie. Nie zniechęcaj się, lecz korzystaj z tych doświadczeń i wyciągaj z nich wnioski. Nie traktuj pobytu w Kochaj.pl jako egzamin, lecz drogę ku szczęściu, a napotkane tu osoby jak drogowskazy prowadzące Cię do pięknej miłości.

6. Nie masz jeszcze profilu w Kochaj.pl?

ZAREJESTRUJ SIĘ I ROZPOCZNIJ TEST - rejestracja i test są bezpłatne!

Po rejestracji:

1. Wypełnisz test - zajmie ci to kilka minut.

2. Po wypełnieniu testu otrzymasz wyniki osób, które do ciebie pasują.

3. Otrzymasz możliwość sprawdzenia, w jakich obszarach pasujecie do siebie. 

Stąd już prosta droga do znalezienia osoby, z którą stworzysz szczęśliwy i trwały związek.

Źródło:

Zobacz także

Samotny szuka życiowej partnerki

Samotny szuka życiowej partnerki

Myślisz sobie, że zbyt długo już jesteś samotny, więc szukasz partnerki na wszystkie możliwe ci sposoby? Wciąż...
Jak skutecznie szukać partnera?

Jak skutecznie szukać partnera?

FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
Spotkania dla samotnych

Spotkania dla samotnych

Gdzie można spotkać innych samotnych ludzi, którzy chętnie spędzą z nami czas? Obecnie single mają wiele możliwości...
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące