Jak sobie radzić z samotnością

Życie w pojedynkę dla wielu singli jest trudne. Choć na co dzień funkcjonują normalnie, co jakiś czas przychodzi moment, gdy zaczyna im doskwierać samotność. Jak poradzić sobie z tym uczuciem?

Foto: Shutterstock

Życie w pojedynkę dla wielu singli jest trudne. Choć na co dzień funkcjonują normalnie, co jakiś czas przychodzi moment, gdy zaczyna im doskwierać samotność. Jak poradzić sobie z tym uczuciem?

Samotność portafi być uczuciem wręcz obezwładniającym. U osób bez pary pojawia się najczęściej wieczorami, podczas świąt takich jak walentynki czy wigilia, w czasie długich weekendów (na przykład majówki), gdy znajomi nie mają dla nich czasu, bo wyjeżdżają gdzieś z ukochanym lub rodziną. W takich momentach singiel siedzi w domu, nie ma się do kogo odezwać i boleśnie odczuwa, że brakuje mu kogoś u boku. Co zrobić, by nie odczuwać samotności? I jak ją zagłuszyć, jeśli już się pojawi?

1. Zapełnij swój grafik

Samotność odzywa się wtedy, kiedy dopada nas nuda lub mamy zbyt dużo czasu na to, by myśleć. Nie dopuść do tego i zawczasu planuj swoje dni tak, by nie było tam ani chwili do luźnego rozdysponowania. Oczywiście nie chodzi o to, żebyś całe dnie spędzał na pracy. Zajęcia, które odgonią samotność to też sprzątanie, oglądanie filmów, siłownia, basen, manicure, a nawet... wizyta u dentysty! Zadbaj o to, by każdy twój dzień był wypełniony po brzegi.

2. Znajdź coś, co sprawia ci przyjemność

Dobrym sposobem na radzenie sobie z samotnością jest odkrycie swojej pasji. Czegoś, czego nie mogłeś robić, będąc w związku – bo jest czasochłonne, kosztowne lub ryzykowne, przez co partner na pewno kategorycznie by ci tego zabronił. Może sporty ekstremalne? Ekskluzywny kurs gotowania u któregoś z największych mistrzów kuchennych? To może być też coś bardziej przyziemnego – kurs języka obcego, którego zawsze chciałeś się nauczyć, zajęcia plastyczne, joga... Ważne jest tylko to, by zajęcia sprawiały ci przyjemność.

3. Adoptuj zwierzaka

Pod warunkiem, że je lubisz i będziesz mieć czas, by zająć się nowym domownikiem. Jeśli z tym nie ma problemu, wybierz się do schroniska lub przeszukaj ogłoszenia wystawiane w internecie przez towarzystwa opieki nad zwierzętami. Najczęściej domu szukają psy i koty, ale czasem zdarzają się też króliki, gryzonie, papugi... Zwierzę w domu sprawi, że nigdy nie będziesz się w nim czuć samotny.

4. Wychodź do ludzi

Samotność pojawia się, gdy nie masz się do kogo odezwać. Gdy nikt na ciebie nie patrzy. Gdy ty nikogo nie widzisz. Bardzo prosty i skuteczny sposób na jej przepędzenie to po prostu wyjście do ludzi. Nawet wyprawa do sklepu spożywczego czy biblioteki może zdziałać cuda: będziesz mógł się do kogoś odezwać, ten ktoś ci odpowie... To lekarstwo doraźne, ale przy mniejszych smutkach w zupełności wystarcza.

5. Załóż konto w serwisie randkowym

Ten sposób na radzenie sobie z samotnością jest najprostszy ze wszystkich. Musisz tylko znaleźć portal randkowy dla samotnych, założyć na nim konto i... tyle. Prawdopodobnie już po kilku minutach zaczniesz otrzymywać wiadomości od innych samotnych osób. To takie proste!

Źródło:

Zobacz także

Single z klasą

Single z klasą

Kim są single z klasą? Czym różnią się od innych singli? I gdzie mogą znaleźć uczucie na miarę swoich oczekiwać...
Upoluj singla

Upoluj singla

Masz już dość życia w pojedynkę? Czas rozpocząć łowy. Gdzie można upolować singla? To wcale nie jest takie trudne!
Strona dla samotnych

Strona dla samotnych

Jaka strona dla samotnych najlepiej spełni ich oczekiwania? Czego właściwie potrzebują single poszukujący miłości,...
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące