Jak zrozumieć mężczyznę?

Jak zrozumieć mężczyznę?

Foto: Shutterstock

 

Po raz kolejny zastanawiasz sie, jak zrozumieć mężczyznę i ile prawdy jest w powiedzeniu, że mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus? Cóż, to prawda, że różnimy się od siebie. Mimo to niektóre kobiety ciągle zastanawiają się, jak lepiej zrozumieć faceta. Niektóre twierdzą, że to niemożliwe i nawet nie próbują... Jak to właściwie jest?

Niejeden mężczyzna narzeka: "ona mnie nie rozumie". W odpowiedzi kobiety ironizują: "a kto da radę zrozumieć faceta?" Może niektórym wyda się to zaskakujące, ale porozumienie między płciami jest jak najbardziej możliwe. Nawet pomimo wyraźnych różnic.

Mężczyźni są jacyś inni? 

Mężczyźni i kobiety w odmienny sposób postrzegają rzeczywistość – to naukowo udowodnione. Nasze mózgi mają różną budowę i w inny sposób przetwarzają informacje. Są po prostu całkiem inaczej zorganizowane. Nic dziwnego, że dochodzi między nami do nieporozumień.

Zdanie sobie sprawy z istnienia wyraźnych różnic to punkt numer jeden w naszej krótkiej instrukcji pt. "Jak zrozumieć mężczyznę". Oni naprawdę są inni – to nie jest tylko pusty frazes. Na pewno niejednokrotnie zwracałaś na to uwagę.

Wiele kobiet zarzuca swoim mężczyznom, że słabo się komunikują. Faktycznie, w przeciwieństwie do nas, faceci często miewają problemy z wyrażeniem emocji. Za to prawie zawsze mają lepszą orientację w terenie, podczas gdy wiele z nas błyskawicznie gubi się w obcym mieście.

Jak znaleźć wspólny język z mężczyzną? 

Czy w obliczu takich różnic kobieta może zrozumieć mężczyznę? Oczywiście, że tak! Wystarczy spojrzeć na szczęśliwe pary wokół nas. Zresztą, czy jakikolwiek trwały związek byłby możliwy, gdyby nie istniała możliwość porozumienia?

Kluczem do zrozumienia facetów, jest uświadomienie sobie, że oni nie myślą tak, jak my. Zamiast rozmowy, wolą działanie. My lubimy się zwierzać, oni raczej chcieliby sami sobie radzić ze swoimi problemami. Lubiane przez kobiety aluzje, gry słowne czy drobne intrygi, w ogóle ich nie interesują.

Gdy weźmiemy to pod uwagę, będzie nam łatwiej komunikować się z mężczyzną. Dobrze mówić mu wprost to, o czym myślimy i nie silić się na zakamuflowane sugestie – mogą być dla niego nieczytelne. Każdy facet na pewno doceni otwartość i szczerość.

Dobre chęci kluczem do sukcesu

Punktem zapalnym w relacjach damsko-męskich zwykle bywa niezgodność w kwestii wyrażania uczuć. Kobiety zwykle chcą słownych deklaracji i romantycznych gestów. Wielu mężczyzn ma problem, by sprostać tym oczekiwaniom. W efekcie dochodzi do konfliktów.

Jeśli nie chcesz, by twój mężczyzna mówił innym: "ona mnie nie rozumie", spróbuj myśleć jak on. Zamiast wyrzucać mu, że nie kupił ci kwiatów, zwróć uwagę na to, że posprzątał mieszkanie. A może co wieczór wychodzi z waszym psem na spacer? To jego sposoby na wyrażanie uczuć!

Nie łam sobie więcej głowy nad tym, jak zrozumieć mężczyznę – po prostu zacznij to robić. Wiesz już, że jesteście różni. Teraz potrzebujesz już tylko dobrych chęci i odrobiny empatii. A jeśli, mimo wszystko, niektóre rzeczy pozostaną dla ciebie niejasne, przymknij na to oko.

Źródło:

Zobacz także

Jak zrozumieć kobietę?

Jak zrozumieć kobietę?

O tym, że mężczyźni nie potrafią zrozumieć kobiet (i odwrotnie) napisano już wiele podręczników, artykułów,...
Jak zdobyć mężczyznę? Oto kilka naprawdę skutecznych wskazówek!

Jak zdobyć mężczyznę? Oto kilka naprawdę skutecznych wskazówek!

"Jak zdobyć mężczyznę" - to pytanie, które zadaje sobie większość samotnych lub nieszczęśliwie zakochanych kobiet....
Mężczyzna w odwrocie

Mężczyzna w odwrocie

Mężczyzna po 40.
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące