Jakie zdjęcie wybrać do portalu randkowego?

Podobno mężczyźni są wzrokowcami i skupiają się na wyglądzie. Kobiety zachowują się w tej kwestii dokładnie tak samo. Skoro więc wszyscy zwracamy mniejszą lub większą uwagę na wygląd pytanie, jak to wykorzystać?

Foto: Shutterstock

Kusi cię, by dać w portalu randkowym fantastyczne zdjęcie, po którym on padnie przed tobą na kolana? Chciałbyś umieścić fotkę, po której zapragnie cię każda kobieta?

No to zaczynamy.

Najlepsze dla niej?

Sweet focia w lusterku łazienki z nieodłącznym buziaczkiem i trzymaną w ręku komóreczką, a może kolekcja z tego, co ma w szafie, w której to kolekcji się fotografuje, w lustrze na drzwiach owej szafy?

Najlepsze dla niego?

Goła klata z charakterystycznym dywanem, okulary à la Tom Cruise i oczywiście złoty łańcuch wkręcający się we włochy na klacie, a może zimny łokieć wystawiony przez okno sportowego auta sąsiada?

Chwila prawdy

Daj takie zdjęcia, jak opisane powyżej, a możesz zapomnieć o randce z wartościową osobą. To, co tobie wydaje się cool, wcale nie musi takie być. Kobiety, w większości, choć nie wszystkie, nie tolerują na zdjęciach gołych klat, aut, motocykli oraz zdjęć z cyklu "Gdzie to ja nie byłem". Podobnie mężczyźni nie mają ochoty oglądać kolekcji twoich kosmetyków jako tła zdjęcia czy kilograma makijażu, spod którego ledwo widać twoją twarz.

Zdjęcia to pierwsze, na co patrzymy w portalu randkowym - zarówno mężczyźni, jak i kobiety, i temu faktowi nie ma co zaprzeczać. Wiele osób nawet nie przejdzie do opisu, jeśli nie zobaczy ciekawego zdjęcia. Nie musisz być modelką, nie musisz wyglądać jak prezenter z TV, by mieć naprawdę dobre i interesujące zdjęcie. Trochę chęci i wyobraźni.

Jakie zdjęcie dodać?

1. Nie dawaj w portalu zupełnie przypadkowych zdjęć

Chyba że są naprawdę wyjątkowe. Nie wrzucaj tam swojej historii od dzieciństwa. Osobę, która cię szuka, interesuje jedynie tu i teraz.

2. Postaraj się zrobić sobie profesjonalne zdjęcie

Można bez problemu znaleźć fotografa, który kilkanaście zdjęć w studio czy w plenerze zrobi ci nawet za 100 zł. Ewentualnie poproś o pomoc kogoś, kto ma lepszy aparat i trochę wiedzy o robieniu zdjęć. Warto, byś w swoim portfolio miał też zdjęcia na wysokim poziomie. Przydadzą się nie tylko w portalu randkowym. W portalach społecznościowych, zawodowych, również w CV, będą robiły zupełnie inne wrażenie.

3. Możesz zrobić dobre zdjęcie telefonem komórkowym

Dzisiejsze smartfony jakością dorównują profesjonalnym aparatom, ale należy zachować odpowiednie warunki: dobre oświetlenie, stabilny obraz. Jeśli się postarasz, zdjęcie z telefonu okaże się równie dobre jak od zawodowca.

4. Przygotuj się do zdjęcia

Zadbaj o higienę, o włosy, delikatny makijaż (panowie — również w waszym przypadku warto użyć pudru matowego, by nie świecić się na zdjęciu). Teraz pomyśl o stroju. Stare podarte dżinsy, brudna koszula i porozciągany sweter to nie najlepszy wizerunek na twoim zdjęciu głównym.

5. Zadbaj o miejsce

Nie lustro (lepiej poproś kogoś, by zrobił ci zdjęcie), nie kuchnia, nie łazienka, nie twój regał z książkami, chyba że to twoja największa pasja. Użyj wyobraźni. Znajdź ciekawe miejsce — może park, restauracja, most, ciekawa architektura.

6. Patrz w obiektyw

To iluzja patrzenia na osobę realnie. Przez pryzmat tego będziesz odbierany i oceniany. Wiele osób wierzy, że w spojrzeniu odczyta wszystko na twój temat. Panowie czasem mogą popatrzeć poza obiektyw, co daje lekką nutę tajemniczości pożądanej u mężczyzn, ale zdecydowanie nie na każdym zdjęciu.

7. Uśmiechaj się

Najczęściej poszukiwane są osoby pozytywne, optymistyczne. Warto zatem zmienić się w radosnego człowieka na stałe, jeśli na co dzień jesteś marudą ;).

8. Pamiętaj, że zdjęcie główne jest najważniejsze

To od niego zależy, czy ktoś w ogóle wejdzie na twój profil. Zdjęcie, na którym ledwo widać twoją twarz (lub jej nie widać), to prawie stuprocentowa gwarancja, że żadnej wiadomości raczej nie otrzymasz. Zdjęcie główne ma przede wszystkim przedstawiać twoją szczęśliwą, promienną, uśmiechniętą twarz, która wprost zaprasza do poznania ciebie.

9. Pokaż, kim jesteś

Wiele osób niestety nie czyta opisów lub robi to rzadko. Warto zatem przygotować takie zdjęcia, które zachęcą również do przeczytania opisu. Umieść na nich swoją historię (aktualną, nie przeszłą) — pokaż, co lubisz robić, jakie są twoje pasje, jak najczęściej spędzasz czas. Na nartach, rowerze, z wędką, w czasie górskiej wyprawy — jak najbardziej. Szczególnie cenne są zdjęcia pokazujące cię w ruchu, a więc sport będzie wskazany.

10. Nie przesadzaj z liczbą zdjęć

Nawet najlepsze mogą w końcu znudzić. Lepiej dać pięć do dziesięciu naprawdę dobrych zdjęć niż pięćdziesiąt jakichkolwiek. Pamiętaj też, że to portal randkowy, zatem innych interesuje tylko twoja osoba. Umieszczanie kolekcji zdjęć, nawet robionych przez ciebie, pejzaży, zwierząt, zachodów słońca, jest tu po prostu nie na miejscu. Znajdziesz wiele portali, gdzie właśnie takie zdjęcia będą budziły największe zainteresowanie.

11. Tym zdjęciom mówimy "NIE"

Zdjęcia z piwem, papierosami, w stanie wskazującym, pokazujące twoje lub nie twoje auto (wyjątek: ty na wystawie motoryzacji) itp. raczej nie zachęcają do kontaktu z tobą. Nawet jeśli pijesz czy palisz — umieść taką informację w szczegółach lub w opisie, ale nie na zdjęciu.

Adam Jakubiak - trener motywacyjny, coach, mentor, twórca szkoleń dla samotnych.

Współautor poradnika "3 godziny. Jak rozpoznać prawdziwą miłość".

www.trenermotywacyjny.pl

Źródło:

Zobacz także

Wdzięczność - klucz do szczęścia

Wdzięczność - klucz do szczęścia

Kasia (27 lat) jest piękną kobietą. To znaczy – mnie się podoba. Ale chyba nie tylko mnie, skoro żyje ze swojej...
Darmowe portale randkowe dla singli

Darmowe portale randkowe dla singli

Wydaje ci się, że wszystkie portale randkowe dla singli są płatne? Wbrew pozorom, wcale tak nie jest. Fakt, niektóre...
Portale randkowe: jak szukać, by znaleźć idealnego partnera?

Portale randkowe: jak szukać, by znaleźć idealnego partnera?

Jeśli to czytasz, to prawdopodobnie także w twojej głowie pojawił się pomysł wykorzystania komputera, by zwiększyć...
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące