Miłość na odległość – co zrobić, by przetrwała?

Miłość na odległość – co zrobić, by przetrwała?

Foto: Shutterstock

Mówi się, że prawdziwa miłość nie zna granic, ale sprawa nieco komplikuje się, kiedy na drodze do szczęścia zakochanych stają setki kilometrów do pokonania.  Czy miłość na odległość ma szansę na to, aby przetrwać? Ile osób, tyle opinii, ale jedno jest pewne – uczucie wystawione na próbę powinno być pielęgnowane w odpowiedni sposób. 

Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą wam zawalczyć o to, aby miłość na odległość przetrwała.

Rozmawiajcie jak najczęściej się da

Telefon i internet są sprzymierzeńcami ludzi żyjących w związkach na odległość. Czy na dłuższą metę taki sposób komunikacji między zakochanymi zrekompensuje brak bliskości? Pewnie nigdy nie zastąpi jej w pełni, ale z pewnością pomoże w podtrzymaniu miłości na odległość. 

Starajcie się więc rozmawiać ze sobą o każdej porze dnia. Mówcie sobie "dzień dobry" i "dobranoc", oglądajcie równocześnie te same filmy, w miarę możliwości spożywajcie wspólnie posiłki. Dzięki temu będziecie mieć poczucie, że spędzacie ze sobą mnóstwo czasu, mimo że tak naprawdę jesteście bardzo daleko od siebie. Przecież miłość pokona wszystkie przeszkody, nawet jeśli jest to miłość na odległość.

Wyznaczajcie sobie zadania

Nie jesteście blisko siebie, ale każdy z was może mieć przecież pewne zobowiązania wobec tej drugiej osoby. Uważasz, że lepiej wstawałoby ci się do pracy, gdyby obudził cię twój ukochany? Jest ci przykro, ponieważ w miłości na odległość to po prostu niemożliwe? Ależ skądże! Od czego mamy telefon?

Ustalcie, że każdego dnia twoja druga połówka będzie twoim prywatnym budzikiem. Ty natomiast możesz przypominać swojemu mężczyźnie o zaczynającym się za godzinę treningu. 

Stawiajcie sobie wspólne cele

Nic tak nie motywuje, jak myśl o nadchodzącym spotkaniu z ukochaną osobą. Miłość na odległość wymaga od nas zorganizowania sobie czasu tak, aby kiedy przyjedzie do nas nasza druga połówka, nie zajmować się innymi obowiązkami. Aby uniknąć kłótni w stylu "tak dawno się nie widzieliśmy, a ty siedzisz w papierach", próbujcie wypełnić wszystkie zobowiązania np. z pracy podczas waszej rozłąki. 

Róbcie sobie niespodzianki

Stęskniłeś się za ukochaną? Jeżeli masz taką możliwość, weź wolne w pracy, wsiadaj w samochód lub pociąg i jedź do niej. Tego typu niespodzianki sprawdzą się najlepiej właśnie w waszym związku. Jak widać, w miłości na odległość można także odnaleźć pewne plusy.  

Źródło:

Zobacz także

Sekret udanego związku

Sekret udanego związku

Sekret udanego związku. Co zrobić, by związek przetrwał wiele lat?
Związki na odległość

Związki na odległość

Związki na odległość. Pozytywne strony życia w związku na odległość. Gdy partnerów dzielą kilometry.
Pierwszy pocałunek - co zrobić, by był niezapomniany?

Pierwszy pocałunek - co zrobić, by był niezapomniany?

Pierwszy pocałunek to chwila, na którą niecierpliwie czekamy, a gdy już nadejdzie, pozostaje w naszej pamięci...
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące