Mowa ciała na randce

Mowa ciała na randce

Foto: Shutterstock

Nie rób min! – słyszałeś to pewnie nie raz i od mamy, i od nauczycielki w szkole. Nie robię - twierdziłeś i wykrzywiałeś się jeszcze bardziej. A na dodatek wzruszałeś ramionami, machałeś rękami, kręciłeś się, a nawet tupałeś. Twoje emocje wyłaziły jak szydło z wora. Czy od tego czasu wiele się zmieniło? Czy panujesz nad swoim ciałem i mimiką, szczególnie w obecności kobiety?

Pierwsze randki polegają w głównej mierze na oszacowaniu, czy ty i zaproszona kobieta nadajecie na tych samych falach. Możesz przykładać szczególną wagę do tego, co mówisz (zalecamy!), jak wyglądasz (ogromny plus!) oraz do tego, czy między wami "iskrzy".

Ale za żadne skarby nie pozwól, by twoje nieokiełznane ciało zepsuło wszystko już na początku znajomości. Oto 10 podstawowych błędów w twoich ruchach, których musisz unikać.

1. Odsuwanie stóp

Kiedy coś nam się podoba, instynktownie chcemy przysunąć się bliżej. W większości wypadków robimy to podświadomie i wtedy uważaj na stopy! Jak są skierowane - w stronę twojej partnerki, czy w stronę innej kobiety? Upewnij się, że mają prawidłowy kierunek i zwrot, ponieważ jest to nieomylny znak, że interesujesz się tą właśnie kobietą.

2. Poklepywanie po plecach

Uścisk na końcu randki jest doskonałym sposobem, aby pokazać kobiecie, że chcesz ją dotknąć (a panie zazwyczaj uwielbiają być dotykane), ale - na Boga! - nie klep jej po plecach! Może się tak zdarzyć, kiedy czujesz się nieco podenerwowany, lub kiedy nie chcesz, by pomyślała, że się do niej dobierasz.

I wtedy odruchowe klepnięcie w plecy stworzy wrażenie, że jesteś spięty jak agrafka i nie czujesz się swobodnie, zwłaszcza tuląc się do niej. Pochyl się więc lekko w jej stronę podczas uścisku, a jeśli nie chcesz przesadzić - po prostu skróć ten kontakt do minimum.

3. Gwałtowne ruchy

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale twoje ciało odzwierciedla twoje emocje. Jeśli jesteś naładowany jak akumulator i nadmiernie podekscytowany - twoje ciało natychmiast to zdradzi np. przez szybkie jedzenie lub szybkie i gwałtowne ruchy. Te znaki dadzą znać kobiecie, że czujesz się niepewnie, podczas, gdy na randce warto zachowywać się spokojnie i stwarzać wrażenie pewnego siebie i zrelaksowanego. Pamiętaj zatem, by twoje ruchy były pewne i spokojne.

4. Zbyt częste kiwanie głową

Jeśli za często przytakujesz podczas rozmowy, kobieta może pomyśleć, że tak naprawdę w ogóle jej nie słuchasz i czekasz tylko, aż skończy marudzić, by samemu zacząć mówić. W gruncie rzeczy twoje przytakiwanie powie jej, że nie jesteś zainteresowany tym, co ma do powiedzenia. Naturalnie, kiwanie głową co pewien czas ma zupełnie inną wymowę - pokazuje jej, że zgadzasz się z tym, co mówi.

5. Sposób mówienia

Wzajemne naśladowanie się podczas spotkania sprawia wrażenie, że nadajecie na tych samych falach. Nie przesadzaj, bo może to wyglądać, jak przedrzeźnianie! Uważaj nie tylko na to, co wyrażają wasze ciała, ale też na to, w jaki sposób mówicie. Jeśli dziewczyna mówi szybko, a ty czujesz się melancholijnie, bardzo szybko wybije cię to z rytmu. Spróbuj dopasować się do niej - dzięki temu wasza rozmowa nabierze rytmu i rumieńców, stanie się żywsza i bardziej emocjonalna.

6. Krzyżowanie rąk

Być może kiedy krzyżujesz ręce na piersi czujesz się swobodnie, ale robiąc to sprawisz, że kobieta może odnieść wrażenie, że się przed nią zamykasz, trzymasz ją na dystans. Spróbuj trzymać ramiona wyprostowane lub wręcz otwarte, aby dać jej sygnał, że jesteś gotów otworzyć się także wewnętrznie.

7. Naruszanie przestrzeni

Czasami twoja otwartość może odnieść odwrotny skutek, bo wygląda, jak narzucanie się. Dzieje się tak, kiedy np. podchodzisz na tyle blisko, że czujecie swoje oddechy. Jeśli wydaje ci się, że to element flirtu - mylisz się. Jeśli nawet ona nie odsuwa się - nie jest to zachęta, ale raczej lekki paniczny paraliż. Nawet, jeśli jesteś czarujący i zainteresowałeś ją sobą, naruszasz jej osobistą przestrzeń, a ona nie wie, jak ci to powiedzieć.

8. Zabawa przedmiotami

Bawienie się przedmiotami lub kręcenie się na krześle może zostać odebrane jako nerwowość, brak pewności lub zainteresowania, albo wszystko na raz. Kobieta może pomyśleć, że znudziło ci się jej towarzystwo. Spróbuj usiedzieć w miejscu i skupić się na niej i na rozmowie. Doceń tę chwilę i okaż prawdziwe zainteresowanie.

9. Wzrok jak rentgen

Kontakt wzrokowy to konieczność do nawiązania głębszej więzi, ale nie znaczy to, że masz ją przewiercać wzrokiem, czyli gapić się na nią lub jej fragmenty. Błyskawicznie wywołasz w niej poczucie dyskomfortu, poczuje się, jakbyś ją kontrolował i prześwietlał jej wnętrze. Niech wasze oczy spotkają się przy blasku świec, na kilka sekund, ale nie na dłużej.

10. Dotyk

Pożartowaliście trochę, wypiliście to i owo, popatrzeliście sobie zalotnie w oczy, więc mógłbyś sobie pomyśleć, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby panią dotknąć. Nie rób tego! Bardzo łatwo możesz przesadzić, a ona bardzo szybko może pomyśleć, że zależy ci tylko na seksie. Jedyny przypadek, w którym faktycznie możesz ją dotknąć to ten, gdy to ona dotknie ciebie pierwsza, na przykład kładąc dłoń na twoim ramieniu podczas opowiadania dowcipu. W ten sposób daje ci zielone światło i zachęca, abyś się odwzajemnił.

Artykuł ukazał się w serwisie Facetpo40.pl

Facetpo40.pl – pierwszy serwis dla prawdziwych mężczyzn

Źródło:

Zobacz także

Ciekawe miejsca na randkę

Ciekawe miejsca na randkę

Ciekawe miejsca na randkę
Pierwsza randka

Pierwsza randka

Co zrobić, by pierwsze spotkanie zakończyło się sukcesem? Jak zrobić wrażenie na partnerze? Sprawdź, zanim umówisz...
Pomysły na niepowtarzalne randki w domu

Pomysły na niepowtarzalne randki w domu

Proponując komuś randkę, zwykle mamy na myśli wspólne wyjście w miejsce, w którym miło spędzimy czas. A gdyby tak...
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące