O czym nie rozmawiać na pierwszej randce?

O czym nie rozmawiać na pierwszej randce?

Foto: Shutterstock

Czy wiesz, o czym nie należy rozmawiać na pierwszej randce? Są takie tematy, których lepiej nie poruszać… Sprawdź to i upewnij się, że wasza pierwsza randka przebiegnie bez zakłóceń!

Pierwsza randka zawsze jest dużym przeżyciem dla obu stron, i – nie ma co ukrywać – nieco stresującym. W końcu zależy nam na tym, żeby wywrzeć jak najlepsze wrażenie. Dlatego warto wiedzieć, jakie tematy są zakazane na pierwszej randce.

O czym nie rozmawiać na pierwszej randce: byli partnerzy

Wspominanie naszych eks, lub, co gorsza, czynienie jakichkolwiek porównań do nowego, potencjalnego partnera bądź partnerki, znajduje się na czele listy zakazanych tematów. Czy ktokolwiek chciałby zaczynać znajomość od wysłuchiwania opowieści o poprzednim związku osoby, która mu się podoba?

Nawet ludzie będący w wieloletnich związkach nie zawsze potrafią rozmawiać o byłych partnerach, a poruszanie tego zagadnienia na pierwszej randce jest po prostu wybitnie nie na miejscu. Jeżeli nie chcesz, żeby między wami nagle zapadło krępujące milczenie, nie wspominaj nic na ten temat.

O czym nie rozmawiać na pierwszej randce: rodzina, ślub, dzieci…

Tendencję do głośnego snucia romantycznych marzeń mają głównie kobiety. Często nawet nie zdają sobie sprawy, jak odstraszająco może to działać na mężczyznę. Czasem lepiej zwolnić: to dopiero pierwsza randka, więc nie opowiadaj mu o swoich planach spędzenia z nim reszty życia.

Chcesz wiedzieć dokładnie, o czym jeszcze nie rozmawiać na pierwszej randce? Unikaj tematów sugerujących głębokie zaangażowanie z twojej strony. Nie wspominaj o ślubie, nie proponuj spotkania z twoimi rodzicami i nie wypytuj się go, czy chce mieć dzieci. To wszystko może zaczekać.

O czym nie rozmawiać na pierwszej randce: głupie kawały

Nie jest to może temat całkowicie zakazany, ale na pewno warto się zastanowić, czy jest sens ryzykować. Niektórzy mają bardzo swobodne poczucie humoru i śmieszą ich dość niewybredne dowcipy. Jednocześnie inni mają nieco mniejszy dystans do świata i samych siebie – nie ma w tym niczego złego.

Na pierwszej randce, gdy jeszcze się dobrze nie znacie, lepiej powstrzymać się od opowiadania "ryzykownych" żartów, np. o księżach albo o Żydach. Nawet pozornie niewinny kawał o blondynce może nie przypaść do gustu twojej złotowłosej wybrance…

O czym nie rozmawiać na pierwszej randce: historia twojego życia

Szczegółowe, trwające godzinami opowieści na temat samego siebie są w stanie zirytować każdego rozmówcę. Pierwsza randka raczej nie jest odpowiednim momentem na wspomnienia z ostatniej dekady twojego życia. Zamiast skupiać się na sobie, okaż zainteresowanie drugiej osobie i daj jej szansę, żeby powiedziała coś od siebie.

Co innego, jeżeli pada konkretne pytanie dotyczące naszej osoby. W takim wypadku należy udzielić precyzyjnej, ale nie nazbyt długiej odpowiedzi. Szczegółowymi informacjami jeszcze się kiedyś zdążysz podzielić. Na razie ciesz się waszą pierwszą randką i pamiętaj, żeby unikać zakazanych tematów!

Źródło:

Zobacz także

O czym rozmawiać na pierwszej randce?

O czym rozmawiać na pierwszej randce?

O czym rozmawiać na pierwszej randce?
Trema przed pierwszą randką

Trema przed pierwszą randką

Trema dopada nieśmiałych i tych, których samoocena nie jest zbyt wysoka. Pojawia się wśród obcych, kiedy musisz...
Pierwsza randka

Pierwsza randka

Co zrobić, by pierwsze spotkanie zakończyło się sukcesem? Jak zrobić wrażenie na partnerze? Sprawdź, zanim umówisz...
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące