O czym rozmawiać na pierwszej randce?

O czym rozmawiać na pierwszej randce?

Foto: Shutterstock

O czym rozmawiać na pierwszej randce, aby zrobić jak najlepsze pierwsze wrażenie? Jakie tematy poruszać, a jakich unikać? W końcu to właśnie od tego, jak się zachowamy, zależeć będzie ciąg dalszy naszej znajomości.

Jeśli jest to nasze pierwsze spotkanie na żywo, bez względu na to, ile zdążyliśmy się do tego czasu dowiedzieć o danej osobie, miło jest w końcu porozmawiać o wszystkim twarzą w twarz. Nawet ten sam temat, poruszany w "realu" stanie się o wiele bardziej angażujący i ciekawy.  

Najlepszym i najbardziej uniwersalnym randkowym tematem są nasze pasje. Każdy może opowiedzieć o tym, co lubi i co go najbardziej interesuje. Jeśli w dodatku wasze zainteresowania są do siebie zbliżone, będzie to wątek, przy którym pozostaniecie na wiele, wiele godzin :)

Przeszłość kontra przyszłość

Jeśli ostatnie siedem lat waszego życia skupiało się na związku z kimś innym, odpuśćcie sobie opowieści z serii: wspólne wycieczki, przygody i wspomnienia genialnej jajecznicy eks. Tematy dotyczące przeszłości (odpowiednie na pierwszą randkę) to np. wasze dzieciństwo i zabawne historyjki z nim związane.

Odwiedziliście miejsca, w których przeżyliście fascynujące historie? A może, będąc kiedyś w sklepie, natrafiliście na super-gwiazdę, z którą wdaliście się w długą konwersację? Tego typu anegdotki są lekkie, niewymagające i wywołują uśmiech na twarzy – a o taki efekt właśnie nam chodzi.

Podczas rozmowy, zerknijmy również w przyszłość. Nie mam na myśli stwierdzeń w stylu: "Szukam matki moich przyszłych dzieci. Myślę, że sprawdzisz się w tej roli." Mówiąc o przyszłości, podczas pierwszej randki, skupmy się na kwestiach związanych z karierą i naszymi pasjami. Kwestie, które mogłyby dotyczyć potencjalnego związku z naszym rozmówcą, zostawmy na późniejsze i "bliższe" czasy.

Jak rozmawiać na pierwszej randce

Pomysłów na to, o czym rozmawiać na pierwszej randce, jest tak naprawdę całe mnóstwo. Istnieją jednak pewne niezmienne, fundamentalne zasady, które decydują o wrażeniu ogólnym pozostawionym po randce. Jeśli będziemy przestrzegać kilku z nich, z pewnością będziemy mogli liczyć na kolejne spotkanie.

Przede wszystkim słuchajmy! Człowiek, który odczuwa zainteresowanie od strony słuchaczy, staje się bardziej pewny siebie, a krępująca atmosfera, która z reguły jest stałym elementem pierwszych randek, zostaje zastąpiona lekkim i przyjemnym nastrojem obu rozmówców.

Nie nachalnie! Opowiadajmy o sobie i o swoich odczuciach, jednak pamiętajmy o tym, żeby nie przesadzić z natłokiem zwierzeń. Jesteśmy na etapie poznawania, więc osobiste wyznania czy krępujące pytania, są zdecydowanie niewskazane, a wręcz odstraszają.

Przestrzegając powyższych zasad i pamiętając o alternatywach tematów na pierwszej randce, z pewnością staniemy się bardziej pewni siebie i odprężeni. Wychodząc na spotkanie z nowopoznaną osobą, zostawmy w domu stres i panikę. Osoba po drugiej stronie stolika prawdopodobnie stresuje się jeszcze bardziej niż my. Postawmy na dobrą atmosferę i wykorzystajmy w pełni czas pierwszej randki, która może okazać się niezapomnianym przeżyciem.

A jeśli ty również chciałbyś spędzić pierwszą randkę w miłym towarzystwie, rozwiąż profesjonalny test doboru partnerskiego i poznaj osoby idealnie dopasowane do ciebie.

Źródło:

Zobacz także

O czym nie rozmawiać na pierwszej randce?

O czym nie rozmawiać na pierwszej randce?

O czym nie rozmawiać na pierwszej randce?
Trema przed pierwszą randką

Trema przed pierwszą randką

Trema dopada nieśmiałych i tych, których samoocena nie jest zbyt wysoka. Pojawia się wśród obcych, kiedy musisz...
Pierwsza randka

Pierwsza randka

Co zrobić, by pierwsze spotkanie zakończyło się sukcesem? Jak zrobić wrażenie na partnerze? Sprawdź, zanim umówisz...
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące