Objawy zakochania - rozpoznasz je gołym okiem!

Zakochanie – spada nagle, jak grom z jasnego nieba. Chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy, nasze ciało wiele mówi o tym, że to niezwykłe uczucie bezgranicznie przejęło nad nami kontrolę! Jakie są więc objawy zakochania? Przekonajcie się, jak łatwo jest je rozpoznać!

Foto: Shutterstock

Zakochanie – spada nagle, jak grom z jasnego nieba. Chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy, nasze ciało wiele mówi o tym, że to niezwykłe uczucie bezgranicznie przejęło nad nami kontrolę! Jakie są więc objawy zakochania? Przekonajcie się, jak łatwo jest je rozpoznać!

Mówiąc o zakochaniu bardzo często posługujemy się różnorodnymi metaforami. Kiedy to uczucie w pełni nami zawładnie, na widok ukochanej osoby nasze kolana robią się miękkie, a w brzuchu zaczyna latać stado motyli. Jednak na tym nie koniec! Objawy zakochania są także widoczne gołym okiem. Dlatego jeżeli chcesz się przekonać, czy druga osoba czuje to, co ty, po prostu spójrz prawdzie w oczy - dosłownie i w przenośni.

Od pierwszego wejrzenia 

"Do zakochania jeden krok" – brzmią słowa jednej z piosenek. Moglibyśmy uznać je za prawdziwe, pod warunkiem, że ten krok będzie trwał dokładnie 8,2 sekundy. Jak twierdzą naukowcy, dokładnie taki odcinek czasu potrzebny jest człowiekowi do zakochania się.

Skąd takie wnioski?

Wszystko za sprawą badania, które polegało na monitorowaniu gałek ocznych 115 studentów. Badani po rozmowie z aktorami i aktorkami byli proszeni o określenie stopnia atrakcyjności swoich rozmówców. Średnia długość spoglądania na kobietę, którą uważali oni za atrakcyjną, wynosiła właśnie 8,2 sekundy.

Cóż… jak się okazuje objawy zakochania u mężczyzn możemy zdiagnozować w błyskawicznym tempie. Sytuacja wyglądała nieco inaczej w przypadku kobiet, które niezależnie od stopnia zainteresowania mężczyzną, patrzą na niego tak samo długo.

Maślane oczy

Zakochaniu towarzyszy wiele emocji, które wywołują różnorodne reakcje fizjologiczne. Nie bez przyczyny spojrzenia zakochanych osób są promienne i pełne blasku. Wszystko dlatego, że kiedy wpatrujemy się w kogoś, na kim nam zależy powierzchnia naszych oczu pokrywa się wydzieliną z gruczołów łzowych. Wpadlibyście na to, że przeszklone oczy wskazują na objawy zakochania? Jak się okazuje, jest w tym wiele prawdy!

Objawy zakochania ukryte w naszych źrenicach

Oczy są zwierciadłem duszy – mówi jedno ze znanych przysłów. Faktycznie, nie ma w nim ani grama przesady i są na to niezbite dowody! Jeśli więc chcesz sprawdzić, czy druga osoba wykazuje objawy zakochania, nie zwlekaj i spójrz jej głęboko w oczy. Jak twierdzą naukowcy, źrenica oka powiększa się bowiem nawet o 45 proc., kiedy patrzymy na kogoś, kto nam się podoba. 

Czy te oczy mogą kłamać? W tej kwestii na pewno nie, dlatego warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób spoglądają na nas inni ludzie, a być może w czyiś oczach dostrzeżemy objawy zakochania. 

A jeśli ty też chcesz się zakochać, rozwiąż test doboru partnerskiego w Sympatii Plus, który pomoże ci znaleźć osoby idealnie dopasowane do ciebie.  

Źródło:

Zobacz także

Czym jest zakochanie?

Czym jest zakochanie?

Czym właściwie jest zakochanie? Dlaczego zakochujemy się w tej, a nie w innej osobie? Co to znaczy, że jest między...
Po czym poznasz, że jej zależy?

Po czym poznasz, że jej zależy?

Czy jej naprawdę zależy? Każdy zakochany mężczyzna chciałby móc to sprawdzić. O ileż życie byłoby proste, gdyby...
Zauroczenie czy spóźniona miłość?

Zauroczenie czy spóźniona miłość?

Zadowolony żyjesz sobie spokojnie od lat w tym samym związku. Pierwotny żar uczuć co prawda nieco przygasł...
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące