Ogłoszenia matrymonialne, czyli droga do znalezienia miłości

Ogłoszenia matrymonialne

Foto: Shutterstock

Ogłoszenia matrymonialne istniały od zawsze - bez względu na czasy, w jakich żyjemy, każdy z naszych przodków szukał swojej drugiej połowy. Metody poszukiwań stale się zmieniały, jednak, by uniknąć samotności, każdy robił (i robi), co w jego mocy.

Ogłoszenia matrymonialne – kiedyś i dziś

Choć wydawać by się mogło, że anonse matrymonialne to już przeżytek, nic bardziej mylnego! Człowiek XXI wieku nadal potrzebuje miłości i stale korzysta z ogłoszeń matrymonialnych. Zmieniona została jedynie ich forma i charakter. Choć w niektórych gazetach (i telegazetach) można jeszcze zobaczyć "dawne formy" ogłoszeń matrymonialnych, w większości poszukiwacze wybranek/ków życia przenieśli się do internetu.

Ogłoszenia matrymonialne - dlaczego?

Bo to najszybszy i najprostszy sposób na znalezienie wymarzonego partnera. Jak wspomnieliśmy, metody poszukiwań partnera cały czas się zmieniają i tym samym, w czasach cyfryzacji i komputeryzacji, biura matrymonialne zamieniły się rolami z serwisami randkowymi. Ogłoszenia pań i panów wciąż istnieją – zmieniła się jedynie ich forma.

Ogłoszenie matrymonialne nie jest tym samym kilkuzdaniowym opisem potencjalnego kandydata, a rozbudowaną zakładką, w której zawarte są zdjęcia, szczegółowe opisy, a przede wszystkim cała masa możliwości kontaktu z każdym z użytkowników.

Mimo że nie da się porównać nowoczesnej formy ogłoszeń matrymonialnych z ogłoszeniem powstałym ponad sto lat temu:

"Wdowa w wieku kobiet Balzaca wyszłaby za mąż za człowieka poważnego, wykształconego i ze stanowiskiem, gdyby się znalazł taki. Jest nie ładna i nie brzydka, inteligentna i dystyngowana, a wykształcenie umie pogodzić z praktyczną stroną życia, bez obowiązków lecz i bez wiana". 

…idea przekazu, choć znacząco zmieniona, nadal ma ten sam cel – znaleźć odpowiednią osobę, z którą można szczęśliwie spędzić resztę życia.

Ogłoszenia matrymonialne – rozwój i sukces

Choć ogłoszenia matrymonialne zawsze były na swój sposób skuteczne, dziś liczba związków powstałych dzięki m.in. stronom z ogłoszeniami matrymonialnymi wciąż rośnie. Wynika to przede wszystkim z lepszego dostępu do sieci, jak i z rozbudowanej formy profilu (można by nazwać "partnerskim" CV). Kolor włosów, oczu, oczekiwania, pasje, wady/zalety. Dzięki temu zaniżane zostaje ryzyko nieudanych spotkań.

Dla tych, którzy chcą mieć pewność, że w taki sposób uda im się znaleźć odpowiednią osobę, robi się jeszcze więcej. Takie portale jak Kochaj.pl oferują skorzystanie ze specjalnego, profesjonalnego testu dopasowania. Oczywiście na początku rejestracji wypełniamy szczegółowo nasz profil, jednak by zwiększyć swoje szanse na poznanie odpowiedniej osoby, odpowiadamy również na zestaw pytań, dzięki któremu automatycznie zostają do nas dopasowani potencjalni kandydaci.

Nieważne, skąd jesteś, nieważne, jakiej osoby szukasz. Dzięki profesjonalnemu testowi dopasowania, znajdziesz kogoś, kto będzie pasował właśnie do ciebie. Kraków, Warszawa, Wrocław, Poznań – w którym z tych miast mieszkasz i właśnie tu chcesz zamieścić swoje nowoczesne ogłoszenie matrymonialne?

A może pochodzisz z niewielkiej miejscowości i chcesz się przekonać, jak wiele osób – tak jak ty – szuka tu partnera na dobre i na złe? Jeśli szukasz trwałej, szczerej znajomości - Kochaj.pl to świetny wybór, bo właśnie tu spotkasz osoby, które poważnie myślą o związku i taką właśnie relację chcą stworzyć.

Wypróbuj więc sprawdzoną metodę łączenia w pary już teraz. Przekonaj się, jakie to proste>>

ROZPOCZNIJ TEST>>

Źródło:

Zobacz także

Trzy etapy zakochania, czyli droga do prawdziwej miłości

Trzy etapy zakochania, czyli droga do prawdziwej miłości

Trzy etapy zakochania - pisze o nich wielu ekspertów. Naukowcy do dziś badają, co dzieje się z człowiekiem, gdy...
Pani szuka pana - jak poznać mężczyznę w internecie?

Pani szuka pana - jak poznać mężczyznę w internecie?

Jesteś kobietą szukającą mężczyzny na dobre i na złe i zastanawiasz się, czy aby na pewno powinnaś zamieścić...
Anonse towarzyskie wczoraj i dziś

Anonse towarzyskie wczoraj i dziś

Ogłoszenia towarzyskie, czyli jak poznać kogoś ciekawego w internecie
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące