Oryginalne komplementy - niesamowita moc słów

Oryginalne komplementy - niesamowita moc słów

Foto: Shutterstock

Wywołują uśmiech na twarzy, sprawiają, że dzień staje się lepszy, a osoba, która wypowiada te miłe słowa, jest przez nas jeszcze bardziej lubiana. Oryginalne komplementy mają niesamowitą moc. Nic nie kosztują, a potrafią wywołać cały szereg pozytywnych emocji.

Jakie komplementy sprawią radość kobiecie? Jak zrobić na niej wrażenie?

Jak dobrze komplementować, czyli odpowiedni moment

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że liczy się to, co powiemy, a nie ilość wypowiadanych pochwał. Nie zasypujmy drugiej osoby całą stertą pochlebstw, a skupmy się na jednym, niepowtarzalnym komplemencie. Zaprezentujmy się jako dojrzała osoba, a nie prymitywny lizus.

Komplement osiąga szczególną moc, jeśli zostaje usłyszany przez innych. Jeśli więc, podczas kolacji ze znajomymi, pochwalimy naszego partnera za to, że świetnie gotuje, z pewnością poczuje się on wyjątkowo doceniony.

Oryginalne komplementy

Nie mam tu na myśli stwierdzeń w konwencji: "Ej mała, bardzo bolało, kiedy spadałaś z nieba?" Nie, tego typu tekściki nie zadziałają, chyba że oczekujemy wybuchu śmiechu lub litościwego spojrzenia.

Gdy np. od niechcenia wypowiemy "Fajne spodnie, nowe?", zostanie to odebrane jako nieszczera i wymuszona uwaga. Jeśli chcemy zrobić dobre wrażenie na drugiej osobie, obserwujmy jej zachowania, pasje i zmiany w wyglądzie. Jeśli zauważymy choć minimalny detal, będzie ona pod wrażeniem naszej spostrzegawczości.

Mężczyźni swą oryginalność mogą wykazać komplementując coś innego, niż wygląd kobiety. Choć panie uwielbiają być doceniane, zbyt częste uwagi odnośnie pięknej fryzury albo oszałamiającego fatałaszka, mogą stać się po prostu oklepane.

Zwróćmy uwagę np. na to, że kobieta dobrze prowadzi, ma ładny charakter pisma, wpadła na świetny pomysł – rzeczy, które niekoniecznie są dostrzegane na pierwszy rzut oka.

Pamiętaj, że najlepszy komplement, to szczery komplement. Jeśli chcesz sprawić, by kobieta poczuła radość, a mężczyzna poczuł się doceniony, nie doszukuj się zalet na siłę. Mów komplementy tylko wtedy, gdy naprawdę tak uważasz i chcesz się tym podzielić. 

Jeśli szukasz drugiej połówki, rozwiąż test doboru partnerskiego i pomóż swojemu szczęściu.

Źródło:

Zobacz także

Miłosne słowa w obcym języku

Miłosne słowa w obcym języku

Miłosne słowa w obcym języku
Kilka słów na temat potrzeb

Kilka słów na temat potrzeb

Warsztaty dla par. Uczestnicy mają podzielić się tym, jakie zachowania partnera/partnerki są dla nich szczególnie...
Czy on mnie kocha? 6 sygnałów

Czy on mnie kocha? 6 sygnałów

O prawdziwym uczuciu nie świadczą słowa, lecz czyny. Słowa są ulotne, nie zawsze się materializują. Czy on mnie...
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące