Pięć kroków do miłości

Podpowiadamy, jakie są kolejne kroki w serwisie Kochaj.pl, dzięki którym jeszcze szybciej poznasz tę wymarzoną osobę. 

Foto: Shutterstock

Od jakiegoś czasu mówiłaś sobie "szukam chłopaka" i szukałaś sposobu na to, by poznać kogoś wartościowego? Od dawna w duchu myślałeś sobie "jestem samotny, chciałbym poznać partnerkę na całe życie", ale nie wiedziałeś, jak się za to zabrać...?

Jeśli wypełniłeś test dopasowania partnerskiego - to świetnie! Pierwszy i najważniejszy krok za Tobą. Wiemy, że teraz zadajesz sobie pytanie, jak szybko odnaleźć miłość. Podpowiadamy Ci zatem, jakie są następne kroki, aby znaleźć życiowego partnera.

Po pierwsze - pamiętaj, że w naszym serwisie jest wiele osób, które - tak jak Ty - czekają na spotkanie tej wymarzonej osoby. Dlatego daj sobie czas na odnalezienie drugiej połówki spośród osób, które są tu razem z Tobą.

Po drugie - pamiętaj, że osiągnięcie sukcesu nigdy nie jest możliwe bez poświęcenia temu czasu i własnego zaangażowania. Bez tych dwóch składników Twoje życie uczuciowe samo nie ruszy z miejsca.

Po trzecie - kieruj się kilkoma prostymi zasadami, a - zanim się obejrzysz - poznasz kogoś naprawdę wyjątkowego.

1. Określ swoje oczekiwania wobec partnera

Rejestrując się w portalu randkowym, wierzymy, że w krótkim czasie poznamy miłość swojego życia. Decydując się na poszukiwania partnera w sieci, wiemy też mniej więcej, jakie osoby lubimy, z kim chętnie byśmy się spotkali. Po jakimś czasie nasz entuzjazm może iść w parze z pewną dozą niepewności i poczuciem, że być może tracimy czas, szukając kogoś, kto istnieje tylko w naszej wyobraźni.  

RADA: Pamiętaj, że w każdej chwili masz prawo zmienić zdanie i zweryfikować swoje oczekiwania. To, co podobało Ci się jakiś czas temu, niekoniecznie sprawdzi się dziś, gdy jesteś osobą bogatszą w doświadczenia. Niekiedy potrzebujemy czasu, by zrozumieć, kogo tak naprawdę szukamy. Dlatego nie spiesz się, odpowiedz sobie najpierw na kilka pytań i wyciągnij wnioski.

Możesz się nimi podzielić na swoim profilu, np. pisząc "Szukam odpowiedzialnego partnera, ale też wesołego, spontanicznego mężczyzny, z którym będzie można o wszystkim porozmawiać" lub wręcz przeciwnie "Szukam mężczyzny, który – tak jak ja – jest domatorem i dobrze gotuje", "Marzę o partnerce, dla której rodzina jest najważniejsza". Ty również czytaj opisy innych, ale nie ograniczaj się tylko do nich. Są one świetną wskazówką, którą najlepiej uzupełni rozmowa z nowo poznaną rozmową. Daj sobie tyle czasu, ile trzeba i weryfikuj swoje oczekiwania regularnie.  

2. Określ siebie

Kochaj.pl nie jest tradycyjnym portalem randkowym (dlatego nie znajdziesz tu, np. standardowej wyszukiwarki czy możliwości podglądu przypadkowych profili). Wciąż to jednak Ty masz największy wpływ na to, jaką poznasz osobę i jakie zrobisz pierwsze wrażenie, kiedy ktoś odwiedzi Twój profil. Właśnie dlatego tak ważny jest Twój opis. My podpowiemy Ci profile pasujących do Ciebie osób, ale Ty daj im szansę poznać Cię nieco, gdy trafią na Twój profil. 

RADA: Postaw na urozmaicenie w opisie, ale bez przesady. Zastanów się chwilę, co jest dla Ciebie ważne i czym warto zaintrygować osobę po drugiej stronie. Masz ciekawą pasję, określone wartości – napisz o tym. Wystarczy kilka słów… Więcej o sobie zdradzisz już podczas konwersacji, gdy lepiej się poznacie, a rozmowa będzie bardziej swobodna.

3. Sprawdzaj swoje Dopasowania i pisz wiadomości

Już wiesz, że w Kochaj.pl nie znajdziesz tradycyjnej wyszukiwarki. Najważniejszym elementem Twojego profilu są Dopasowania, czyli propozycje osób, z którymi – według nas – masz dużą szansę stworzyć szczęśliwy związek. Codzienne sprawdzanie Dopasowań pozwoli Ci nie przegapić osoby, z którą znajdziesz wspólny język.

RADA: Kluczem do sukcesu, czyli znalezienia partnera w Kochaj.pl jest Twoja aktywność. Pierwszym krokiem jest sprawdzanie Dopasowań i przeglądanie profili. To jednak od Ciebie zależy, czy wykorzystasz szansę i postanowisz nawiązać z kimś bliższy kontakt. Nie wahaj się więc, jeśli ktoś przykuje Twoją uwagę i napisz pierwszą wiadomość. Nie czekaj, aż ktoś inny się tego podejmie. Pamiętaj też, że będąc użytkownikiem Premium, możesz wysyłać wiadomości, kiedy tylko masz na to ochotę - to najlepsza gwarancja, że nie przegapisz swojej szansy.

4. Co zrobić, jeśli ktoś nie odpisuje na Twoje wiadomości?

Niestety, może się zdarzyć, że ktoś nie od razu odpowie na Twoją miłą zaczepkę. Lub – po jakimś czasie korespondowania – nagle zamilknie. Po pierwsze, nie bierz tej sytuacji do siebie. Tobie na pewno również zdarzyło się choć raz przerwać dobrze zapowiadającą się znajomość i wiesz, że taka sytuacja nigdy nie jest łatwa. Po drugie, pamiętaj o tym, że każdy z nas ma swoje sprawy, więc nie zawsze ma możliwość logowania się w Kochaj.pl. Niektórzy potrzebują nieco czasu na zastanowienie się, jak odpisać na Twoją wiadomość, co zrobić dalej z tą znajomością.

RADA: Jeśli się niecierpliwisz, spróbuj napisać dwukrotnie, by mieć pewność, że Twój mail został odczytany przez drugą stronę. Powiedz o swoich rozterkach i zaznacz, że zależy Ci na kontakcie. Przełamiesz w tej sposób barierę – czy to formalizmu, obojętności, czy nieśmiałości – nierzadkiej przy początkowej fazie znajomości.

5. Dbaj o nowe znajomości i otwórz się na miłość

Choć to się zdarza, rzadko spotykamy na swojej drodze tę jedyną osobę, w której od razu się zakochujemy i wiemy, jak stworzyć związek na długie lata. W Kochaj.pl prawdopodobnie też poznasz wiele osób, z którymi miło Ci się będzie gawędzić i które będą Ci się podobały, ale ostatecznie nie zaiskrzy między Wami na tyle, byście pomyśleli o sobie jako o parze. To zupełnie naturalne – tak, jak trudno czasem zrozumieć, dlaczego ludzie, którzy – z pozoru – do siebie nie pasują, łączą się w pary i są bardzo szczęśliwi…

RADA: Ciesz się czasem, który poświęcasz nowym znajomościom. Każda z nich wpływa na Twoje dalsze życie. Nie zniechęcaj się, lecz korzystaj z tych doświadczeń i wyciągaj z nich wnioski. Nie traktuj pobytu w Kochaj.pl jako egzamin, lecz drogę ku szczęściu, a napotkane tu osoby jak drogowskazy prowadzące Cię do pięknej miłości.

6. Nie masz jeszcze profilu w Kochaj.pl?

ZAREJESTRUJ SIĘ I ROZPOCZNIJ TEST - rejestracja i test są bezpłatne!

Po rejestracji:

1. Wypełnisz test - zajmie Ci to kilka minut.

2. Po wypełnieniu testu otrzymasz wyniki osób, które do Ciebie pasują.

3. Otrzymasz możliwość sprawdzenia, w jakich obszarach pasujecie do siebie. 

 Stąd już prosta droga do znalezienia osoby, z którą stworzysz szczęśliwy i trwały związek.

Jeśli masz pytania, chętnie na nie odpowiemy. Skontaktuj się z nami już teraz.

Trzymamy kciuki!

Źródło:

Zobacz także

Czym jest i jak rozpoznać prawdziwą miłość?

Czym jest i jak rozpoznać prawdziwą miłość?

Na czym polega miłość i po czym ją poznać? Nie wiesz, jak odróżnić miłość od zwykłego zauroczenia? A może szukasz...
12 sposobów, jak zwiększyć szansę na poznanie wymarzonej osoby

12 sposobów, jak zwiększyć szansę na poznanie wymarzonej osoby

Czy siedząc samotnie w czterech ścianach, zastanawiałeś się, jak mogłoby być cudownie, gdybyś ten wieczór spędził...
Poznam kobietę - sprawdzony sposób na miłość z Kochaj.pl

Poznam kobietę - sprawdzony sposób na miłość z Kochaj.pl

Poznam kobietę - sprawdzony sposób na miłość z Kochaj.pl
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące