Portale dla singli i randki internetowe: droga do szczęścia

Portale dla singli: droga do prawdziwej miłości

Foto: Shutterstock

Portale dla singli stale zyskują na popularności, a liczba samotnych osób, które umawiają się na randki internetowe cały czas rośnie. Potencjalnych wybranków wybieramy na podstawie wspólnych zainteresowań, zdjęć czy ogólnego wrażenia, w nadziei, że w końcu uda nam się pokonać nieśmiałość i przyspieszymy proces nieudolnych poszukiwań.

Jak wynika ze statystyk, w całej Europie jest ponad 160 milionów samotnych osób. W Polsce żyje ich tylko (albo aż)  5 milionów. Za naszą zachodnią granicą sytuacja wygląda bardzo podobnie, bo jak podaje jeden z największych niemieckich serwisów randkowych Neu, ponad 7 milionów singli szuka partnera za pośrednictwem internetu rejestrując się na portale dla singli.

Rozwój różnorodnych portali dla singli

Nie ma co ukrywać, że żyjemy w czasach, w których priorytetami stają się indywidualizm i samorealizacja. Z tego właśnie powodu zmieniają się kryteria, na podstawie których wyszukujemy potencjalnych kandydatów, a portale dla singli robią wszystko, by nadążyć za zmieniającymi się oczekiwaniami użytkowników.

Jednym z przykładów jest Sea Captain Date. Portal dla samotnych miłośników morskich wypraw. Panie uległe kapitańskiemu urokowi, mogą bez problemu znaleźć wymarzonych dowódców statku, zaczynając od tych bardzo młodych (23 lata), a kończąc na zabójczo przystojnych i dojrzałych panach po sześćdziesiątce. 

Ciekawą inicjatywą dla internetowych randek jest portal Must love pets. Rejestrują się na nim miłośnicy zwierząt, którzy pragną spędzić życie u boku osoby, która również  tak, jak one kochają zwierzaki. Inne oryginalne przykłady to np. Ipon, czyli internetowy portal dla niepełnosprawnych, czy Positivesdating.com zrzeszający osoby zarażone wirusem HIV.

Polski singiel i jego metody

Sporą popularność w randkowaniu online mają serwisy społecznościowe. Strony "Spotted" stale zyskują nowych "lajkujących", którzy szukają nowych znajomości w galeriach handlowych, komunikacji miejskiej, knajpach czy podczas spaceru w pobliskim parku.

Najpopularniejszą i najskuteczniejszą metodą pozostają jednak portale randkowe dla singli. Odwiedzając zakładkę "Historie par" w portalu takim jak Sympatia.pl poznajemy całą masę przykładów na to, że serwisy randkowe mogą zdziałać cuda i połączyć dwoje nieznajomych na całe życie.

Dopasowanie receptą na szczęście

Wedługo Lisy Diamond, profesor psychologii, ludzie zadręczają się, zadając sobie wciąż to samo pytanie: czy wystarczająco jesteśmy dopasowani? Czy mamy wystarczająco dużo podobnych cech? Jeżeli wciąż wypatrujemy jakiegoś niszczącego elementu w naszym związku, zazwyczaj nasze prognozy się spełniają. Najszczęśliwsze pary to te, w których partnerzy skupiają się na swoich zaletach, a nie wadach oraz na tym, co ich łączy, a nie dzieli.

Dobre dopasowanie to klucz do sukcesu. Wie o tym portal Eharmony, który dopasowuje użytkowników na podstawie wyznaczonych kryteriów. Rozwiązując test doboru partnerskiego, użytkownik zostaje dopasowywany do osób, które podobnie jak on odpowiedziały na szereg różnorodnych pytań. Algorytm bierze pod uwagę zarówno podobieństwa jak i różnice między potencjalnymi partnerami. Łączy w pary tylko te osoby, które według tych algorytmów mają szansę stworzyć trwały związek.

Związki coraz częściej rozpoczynają się w internecie. Jeśli więc twoje poszukiwania życiowego partnera nie przynoszą pożądanych efektów, nie stój bezczynnie, zacznij działać. Rejestracja na portalach dla singli nie wymaga wiele czasu, a może okazać się kluczem do szczęścia na całe życie.

Źródło:

Zobacz także

Portal randkowy - droga do szczęścia

Portal randkowy - droga do szczęścia

Portal randkowy - droga do szczęścia
Darmowe portale randkowe dla singli

Darmowe portale randkowe dla singli

Wydaje ci się, że wszystkie portale randkowe dla singli są płatne? Wbrew pozorom, wcale tak nie jest. Fakt, niektóre...
Single z klasą

Single z klasą

Kim są single z klasą? Czym różnią się od innych singli? I gdzie mogą znaleźć uczucie na miarę swoich oczekiwać...
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące