Poznawanie nowych ludzi przez internet - to nie takie trudne

Portale randkowe to - według raportu Sympatii "Mapa uczuć Polaków" - coraz chętniej wybierane miejsce do poznawania nowych ludzi. Aż 68 proc. respondentów uważa, że poznawanie nowych ludzi przez internet to świetny pomysł.

Foto: Shutterstock

Pytanie, czy randki w sieci nie są zbyt skomplikowaną sprawą i jak ma się do tego bezpieczeństwo w sieci?

Portale randkowe najpopularniejsze są wśród mieszkańców Łódzkiego, Śląskiego i Pomorskiego, gdzie aż 70 proc. singli kilkakrotnie spotkało się z osobą z internetu.

Okazuje się więc, że Polacy nie obawiają się spotykania z ludźmi poznanymi przez internet...

Poznawanie nowych ludzi a bezpieczeństwo w sieci

Czy jesteśmy bezpieczni, randkując poprzez portale randkowe? Tak, pod warunkiem, że będziemy się trzymać pewnych zasad. Poznawanie nowych ludzi, nie tylko przez internet, wymaga zachowania pewnej ostrożności. Ile razy słyszeliście jako dziecko, że nie wolno rozmawiać z nieznajomymi, że nie powinniśmy ufać osobom, których nie znamy? 

Podobnie jest w przypadku portali randkowych - osoby tam poznane powinniśmy na początku obdarzyć ograniczonym zaufaniem. Choć tak naprawdę większość zadania, jakim jest zadbanie o nasze bezpieczeństwo, wykonuje sam portal. Wystarczy więc, abyśmy korzystali z niego w sposób adekwatny. Czyli jaki?

Portale randkowe umożliwiają nam założenie profilu, który jest naszą wizytówką. Poprzez profil możemy kontaktować się z innymi użytkownikami. Wewnętrzna poczta pozwala nam na rozmowy bez konieczności podawania nieznajomym naszych danych kontaktowych.

Dopiero, gdy mamy pewność, że chcemy przenieść naszą znajomość na wyższy poziom, możemy podać swój prywatny adres mailowy czy numer telefonu. Korzystajmy więc z możliwości, jakie dają nam portale randkowe. Ich twórcom zależy na tym, aby dbać o nasze bezpieczeństwo w sieci. 

Poznawanie nowych ludzi w sieci - 6 zalet

1. Łatwy kontakt – aby nawiązać z kimś znajomość, wystarczy tak naprawdę jedno kliknięcie. W ten sposób w każdej wolnej chwili możesz napisać do wielu osób, które zwróciły twoją uwagę. W dodatku bez wychodzenia z domu.

2. Sposób na nieśmiałych – jeśli jesteś osobą, która chce poznawać nowych ludzi, ale czuje pewne bariery przy pierwszym kontakcie, portal randkowy to idealny wybór. Swoje pierwsze wiadomości możesz spokojnie przemyśleć, nie musisz się też spieszyć z odpowiedzią.

3. Sposób na nowych przyjaciół – zanim spotkasz miłość życia, nawiążesz wiele nowych znajomości.

4. Mniej bolesne odrzucenie – obawiasz się kompromitacji, odrzucenia? W portalu randkowym rozmowy są bardziej przemyślane. Nikt nie „da ci kosza”, nie upewniwszy się wcześniej, że nie jesteś do końca tym, kogo szuka.

Również odmowa kontynuacji znajomości jest zwykle utrzymana w przyjaznym tonie. Część osób skupia się na zawieraniu ciekawych znajomości, więc nie odrzuci ciebie tylko dlatego, że nie widzi cię w roli swojego partnera czy partnerki (patrz pkt. 3).

5. Sposób na rozwój – w portalu randkowym nawiązujesz wiele nowych kontaktów, rozmawiasz z bardzo różnymi ludźmi, których sposób komunikowania również jest inny. Dzięki temu sprawdzasz się w zróżnicowanych sytuacjach, a z każdą z nich czujesz się pewniej. 

6. Pierwsza randka nie taka straszna - zanim umówisz się na pierwszą randkę, możesz lepiej poznać swoją sympatię. Dzięki temu, idąc na pierwsze spotkanie, nie musisz się obawiać, że coś pójdzie nie tak. Decyzję o pierwszej randce podejmujecie razem - dopiero wtedy, gdy oboje jesteście na nią gotowi. 

To ogromny komfort :-)

Źródło:

Zobacz także

Serwis randkowy dla poważnych ludzi

Serwis randkowy dla poważnych ludzi

Wielu z nas portale randkowe kojarzą się z niewiernymi żonami i mężami, którzy właśnie tam szukają odskoczni...
Serwis randkowy dla ludzi na poziomie

Serwis randkowy dla ludzi na poziomie

Chciałbyś wreszcie znaleźć miłość, ale jesteś już zmęczony bezowocnymi poszukiwaniami i złymi wyborami? Najlepszym...
Zazdrość w związku. Jak sobie z nią radzić?

Zazdrość w związku. Jak sobie z nią radzić?

Dla niektórych w związku bez zazdrości brakuje... miłości. Podobno szczypta tego uczucia dowodzi, że zależy nam...
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące