Randki przez internet – jak sprawić, by były bezpieczne?

Randki przez internet – jak sprawić, by były bezpieczne?

Foto: Shutterstock

W XXI wieku randki przez internet są bardzo popularną formą nawiązywania nowych znajomości. Dla wielu osób umawianie się z osobami poznanymi w sieci jest tak naturalne, jak spotykanie się ze starymi znajomymi. Tylko czy to na pewno jest bezpieczne?

Wszyscy przyzwyczailiśmy się do tego, że internet stał się jedną z form komunikacji międzyludzkiej. Chętnie korzystamy z serwisów społecznościowych, komunikatorów i portali randkowych. Użytkownicy tych ostatnich często decydują się na spotkania, umawiając się na randki przez internet. Jak mogą zadbać o swoje bezpieczeństwo?

Korzystaj z profesjonalnych, bezpiecznych portali randkowych

Chcąc umawiać się na randki przez internet, powinieneś wybrać odpowiednie miejsce w sieci. Wiele stron kusi singli atrakcyjnymi randkami, nie zapewniając swoim użytkownikom bezpieczeństwa. Nie wiadomo, jak wykorzystywane są nasze dane i do czego mogą zostać użyte np. nasze zdjęcia. Lepiej unikać takich sytuacji.

Najbezpieczniejszym wariantem jest korzystanie z dużych, sprawdzonych portali randkowych. W takich miejscach obowiązują przejrzyste regulaminy, a bezpieczeństwo użytkowników jest priorytetem. Mamy dzięki temu gwarancję, że nasze dane są chronione, a ryzyko, że ktoś włamie się na nasze konto, jest zminimalizowane.

Profesjonalny portal daje też większą pewność, że spotkamy w nim "prawdziwych" ludzi. Wszystkie konta są sprawdzane pod kątem wiarygodności, a fotografie regularnie moderowane. System stara się wychwycić i wyeliminować fałszywe profile oraz osoby, które nie chcą przestrzegać obowiązujących zasad. Ma to duży wpływ na jakość i bezpieczeństwo internetowych randek.

Ostrożnie z zaufaniem – bezpieczeństwo przede wszystkim

Randki przez internet zawsze niosą ze sobą pewne ryzyko. Ostatecznie nigdy nie wiemy, kim okaże się nasz rozmówca. Z tego powodu nie warto umawiać się z kimś pochopnie. Zanim zdecydujemy się na spotkanie, warto dać sobie czas na wymianę wiadomości i zebranie pewnej puli informacji o sobie nawzajem.

Przede wszystkim nie powinno się bezkrytycznie wierzyć we wszystko, co widzimy. Mowa tutaj głównie o zdjęciach. Domowe retuszowanie fotografii, zwłaszcza wśród młodych ludzi, jest teraz normą, więc warto brać na to poprawkę. Zawsze lepiej być później przyjemnie zaskoczonym, niż doznać rozczarowania dopiero na randce z osobą poznaną w sieci.

Warto uważnie czytać wiadomości naszego rozmówcy. Zwracać uwagę na to, czy nie pojawiają się jakieś niekonsekwencje w podawanych przez niego informacjach. Unikanie odpowiedzi na pewne pytania, dotyczące np. sytuacji zawodowej bądź rodzinnej, mogą być sygnałem, że ktoś próbuje nas zwodzić. Kłamstwa jeszcze przed internetową randką również nie wróżą dobrze na przyszłość.

Bezpieczna pierwsza randka z internetu – prosta zasada

Gdy już zdecydujemy się umówić na randkę przez internet, pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Pierwsze spotkanie powinno odbyć się w miejscu publicznym, najlepiej dobrze nam znanym. Nie wolno od razu umawiać się w domu obcej osoby lub w dziwnych, odosobnionych rejonach – np. lesie na skraju miasta.

Zanim udamy się na internetową randkę, powinniśmy poinformować o tym kogoś bliskiego. Zostawmy mu informację, gdzie i z kim się udajemy oraz, o której planujemy wrócić. Dobrym pomysłem może być prośba o wykonanie "kontrolnego" telefonu przez np. przyjaciela. Możemy też umówić się, że o konkretnej godzinie wyślemy SMS, czy wszystko w porządku.

Gdy już zadbamy o nasze bezpieczeństwo, pozostaje nam tylko dobrze się bawić. Randki przez internet mogą być szansą na poznanie wartościowych osób, a nawet - spotkanie miłości naszego życia. Ostatecznie wszystko jest dla ludzi. Korzystajmy z możliwości, jakie dają nam portale randkowe!

Źródło:

Zobacz także

Romantyczny wieczór - jak sprawić, by był niezapomniany?

Romantyczny wieczór - jak sprawić, by był niezapomniany?

Romantyczny wieczór - jak sprawić, by był niezapomniany?
Samotne serca - jak sprawić, by się spotkały?

Samotne serca - jak sprawić, by się spotkały?

Samotne serca - jak sprawić, by się spotkały?
Randki online, czyli jak znaleźć miłość w internecie

Randki online, czyli jak znaleźć miłość w internecie

Randki online, czyli jak znaleźć miłość w internecie
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące