Samotny szuka życiowej partnerki

Myślisz sobie, że zbyt długo już jesteś samotny, więc szukasz partnerki na wszystkie możliwe ci sposoby? Wciąż bezskutecznie starasz się znaleźć sposób na poznanie drugiej połówki, kogoś na całe życie? A może twoja życiowa sytuacja sprawiła, że szukasz partnerki na wesele lub do tańca? Podpowiadamy, gdzie samotny pozna odpowiednią kobietę.

Foto: Shutterstock
  • Jakie pytania powinien zadać sobie mężczyzna, zanim umówi się na randkę?
  • Jak szukać partnerki w sieci?
  • Tajemnicze "dopasowania" - w jaki sposób pomogą odnaleźć właściwą kobietę?

Nasze oczekiwania, czyli w jakim celu szukasz partnerki

Rejestrując się w portalu randkowym, takim jak Kochaj.pl, być może myślisz sobie: "Szukam partnerki, a skoro jestem zdecydowany, nie potrwa to zbyt długo". Gdy samotny mężczyzna szuka partnerki, mniej więcej wie, jaka powinna ona być, z jaką kobietą chętnie by się spotkał. Gdy jednak po pewnym czasie to się nie udaje, jego entuzjazm może się zmienić w poczucie, że nie ma kobiety, która spełni jego oczekiwania.

Warto wtedy zdać sobie sprawę z tego, że szukając partnerki, warto weryfikować swoje oczekiwania wobec potencjalnej kandydatki, z jaką chcielibyśmy się spotkać. Warto spojrzeć na swoje wymagania obiektywnie i zastanowić się, czy nie są one zbyt wąskie, a może nieco wygórowane. Bez pośpiechu - odpowiedz sobie na pytania o to, jakiej partnerki szukasz, jaka powinna być ta wymarzona partnerka. Czy jej wygląd jest sprawą kluczową, czy może powinna być radosną, spontaniczną partnerką, z którą będziesz mógł się poświęcać wspólnym pasjom?

Podziel się swoimi oczekiwaniami na swoim profilu, np. pisząc "Szukam partnerki, z którą mógłbym…" - tu wymień aktywności, którym sam się poświęcasz i w które chętnie włączyłbyś przyszłą partnerkę.Możesz również napisać: "Marzę o partnerce, dla której rodzina jest najważniejsza". Ty również czytaj opisy innych kobiet, aby lepiej poznać ich preferencje. To świetna wskazówka, którą najlepiej uzupełni jednak rozmowa. Jeśli więc ktoś zwrócił twoją szczególną uwagę - nie czekaj zbyt długo, napisz wiadomość i sprawdź, czy nadajcie na tych samych falach.

Szukasz życiowej partnerki? Najpierw poznaj siebie

Kochaj.pl nie jest tradycyjnym portalem randkowym (dlatego nie znajdziesz tu, np. wyszukiwarki czy możliwości podglądu przypadkowych profili). Wciąż to jednak ty masz największy wpływ na to, jaką poznasz osobę i jakie zrobisz pierwsze wrażenie, kiedy ktoś odwiedzi twój profil. Właśnie dlatego tak ważny jest twój opis. My podpowiemy ci profile pasujących do ciebie osób, ale ty daj im szansę poznać cię nieco, gdy trafią na twój profil.

Postaw na urozmaicenie w opisie, ale bez przesady. Zastanów się chwilę, co jest dla ciebie ważne i czym warto zaintrygować osobę po drugiej stronie. Masz ciekawą pasję, określone wartości – napisz o tym. Wystarczy kilka słów… Więcej o sobie zdradzisz już podczas konwersacji, gdy lepiej się poznacie, a rozmowa będzie bardziej swobodna.

Znajdź życiową partnerkę dzięki Dopasowaniom

Już wiesz, że w Kochaj.pl nie znajdziesz tradycyjnej wyszukiwarki. Najważniejszym elementem Twojego profilu są Dopasowania, czyli propozycje osób, z którymi - według nas - masz dużą szansę stworzyć szczęśliwy związek. Codzienne sprawdzanie Dopasowań pozwoli ci nie przegapić osoby, z którą znajdziesz wspólny język.

Kluczem do sukcesu, czyli znalezienia partnerki w Kochaj.pl, jest twoja aktywność. Pierwszym krokiem jest sprawdzanie Dopasowań i przeglądanie profili. To jednak od ciebie zależy, czy wykorzystasz szansę i postanowisz nawiązać z kimś bliższy kontakt. Nie wahaj się więc, jeśli ktoś przykuje twoją uwagę i napisz pierwszą wiadomość. Nie czekaj, aż ktoś inny się tego podejmie.

Dbaj o nawiązane znajomości

Choć to się zdarza, rzadko spotykamy na swojej drodze tę jedyną osobę, w której od razu się zakochujemy i wiemy, jak stworzyć związek na długie lata. W Kochaj.pl prawdopodobnie też poznasz wiele kobiet, z którymi miło ci się będzie gawędzić i które będą ci się podobały, ale ostatecznie nie zaiskrzy między Wami na tyle, abyś pomyślał o niej jako swojej przyszłej partnerce.

To zupełnie naturalne – tak, jak trudno czasem zrozumieć, dlaczego ludzie, którzy - z pozoru - do siebie nie pasują, łączą się w pary i są bardzo szczęśliwi… Ciesz się czasem, który poświęcasz nowym znajomościom. Każda z nich wpływa na Twoje dalsze życie.

Nie zniechęcaj się, lecz korzystaj z tych doświadczeń i wyciągaj z nich wnioski. Nie traktuj pobytu w Kochaj.pl jako egzamin, lecz drogę ku szczęściu, a napotkane tu osoby jak drogowskazy prowadzące cię do wymarzonego partnera.

Szukam partnerki na wesele

Szukasz partnerki na wesele, bo nie chcesz po raz kolejny pojawić się na imprezie jako singiel? A gdyby tak znaleźć partnerkę "do tańca i do różańca" nieco wcześniej? Nie czekaj, aż znów otrzymasz zaproszenie na wesele czy inną okoliczność z osobą towarzyszącą. Już teraz pomyśl o tym, aby poznać wyjątkową kobietę, z którą połączy cię coś więcej niż jednorazowy epizod. Czy nie lepiej znaleźć partnerkę na wesele i... na całe życie? :)

Zakładając swój profil w portalu Kochaj.pl, odnajdziesz kobietę, z którą połączą cię wspólne wartości, cele i jednakowe spojrzenie na wiele kwestii, m.in. wspólną zabawę i spędzanie czasu wolnego. Warto poświęcić kilka minut na wypełnienie testu dopasowania, który pomoże wam się odnaleźć. Powodzenia!

Źródło:

Zobacz także

Jak skutecznie szukać partnera?

Jak skutecznie szukać partnera?

Zdałaś sobie właśnie sprawę z tego, że od dłuższego już czasu szukasz miłości i sposobu na to, by poznać swoją drugą...
Spotkania dla samotnych

Spotkania dla samotnych

Gdzie można spotkać innych samotnych ludzi, którzy chętnie spędzą z nami czas? Obecnie single mają wiele możliwości...
Czat dla samotnych - kogo tu poznamy?

Czat dla samotnych - kogo tu poznamy?

Czat dla samotnych - kogo tu poznamy?
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące