Single - wolni czy zniewoleni?

Single - wolni czy zniewoleni?

Foto: Shutterstock

"Jestem singlem i dobrze mi z tym. Jestem wolny i mam mnóstwo czasu na samorealizację oraz spotkania ze znajomymi" – mówią niektórzy. "Jestem samotny, mam dość życia dłużej w pojedynkę" – stwierdzają inni. Wyzwoleni single czy ludzie bezsilnie poszukujący drugiej połówki? Życie sam na sam ma więcej wad, czy zalet?

Single wolni czy zniewoleni?

Na każdym spotkaniu rodzinnym nie brakuje osoby, która zawsze znajdzie okazję, żeby dopytać, kiedy pojawi się wnuczek, albo kiedy poznamy narzeczoną. To właśnie to stereotypowe myślenie, wynikające z tradycji – że każdy musi mieć męża/żonę, gromadkę dzieci i piękny dom z ogródkiem – sprawia, że w stosunku do singli rodzi się swego rodzaju niechęć lub chociażby niezrozumienie.

Współczesna kultura nakierowana jest na życie we dwoje. Mit szczęścia możliwego tylko dzięki drugiej połówce. Media rozdmuchują stale "kto jest z kim", a w filmach roi się od zakochanych par. Każdy samotny bohater kończy happy end w uściskach swojej drugiej połowy.

Argumentem singli jest w takich przypadkach wyzwolenie, które odczuwają i z którego - jak mówią - nigdy w życiu by nie zrezygnowali. W wolnym czasie, w którym - jako niesingle zajmowaliby się gospodarstwem domowym - mogą postawić na samorealizację i rozwój. Mają więcej czasu na spotkania ze znajomymi oraz bardziej intensywne uczestniczenie w kulturze i poświęcanie się swoim pasjom.

Czy single mają szukać na siłę?

Oczywiście, że nie. Jak powiedziała podczas jednego z naszych czatów ekspert Maria Rotkiel - Nie każdy musi szukać miłości. Każdy szuka przyjaźni, znajomości i koleżeństwa, tym samym unikając samotności. Ludzie mają to do siebie, że nieświadomie, mimowolnie stale wchodzą w relacje, zatem można stwierdzić, że człowiek nie jest stworzony do samotności.

Porażka singla czy zwycięstwo?

Ktoś, kto podjął samodzielną decyzję o życiu w pojedynkę, w żaden sposób nie może czuć się przegrany. Singiel niespełniony to taki, który pragnie i poszukuje swojej drugiej połówki, jednak stale mu się to nie udaje.

Jeżeli jesteś właśnie tym drugim typem singla i chciałbyś rozpocząć nowy rozdział we dwoje, rozwiąż test doboru partnerskiego i daj sobie szansę na poznanie nowych, ciekawych osób. Może właśnie wśród nich ukrywa się osoba, która jest ci przeznaczona na resztę życia?

Źródło:

Zobacz także

Single z klasą

Single z klasą

Kim są single z klasą? Czym różnią się od innych singli? I gdzie mogą znaleźć uczucie na miarę swoich oczekiwać...
Upoluj singla

Upoluj singla

Masz już dość życia w pojedynkę? Czas rozpocząć łowy. Gdzie można upolować singla? To wcale nie jest takie trudne!
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące