Strefa singla – tego ci zazdroszczą!

Jeśli z własnego wyboru lub w wyniku różnych okoliczności nie masz pary, należysz do strefy singla. W strefie singla obowiązują inne prawa niż wśród osób związanych. Twoje życie wygląda inaczej. Co daje ci "strefa singla"?

Foto: Shutterstock

Jeśli z własnego wyboru lub w wyniku różnych okoliczności nie masz pary, należysz do strefy singla. W strefie singla obowiązują inne prawa niż wśród osób związanych. Twoje życie wygląda inaczej. Co daje ci "strefa singla"?

Bycie singlem nie oznacza tylko samotnych wieczorów, melancholii i zazdrosnych spojrzeń, które posyła się zakochanym parom. Single nie spędzają swojego życia na oglądaniu zdjęć zaręczających się znajomych na Facebooku i rozpaczaniu, że inni mają lepiej. Przynależność do strefy singla ma swoje wielkie plusy. Czego osoby w związku zazdroszczą singlom?

1. Możesz wszystko

Chcesz wyjść na piwo z kolegami lub koleżankami? Wyjechać na weekend w góry? Zalogować się na portalu randkowym i poflirtować? Umówić się na randkę? Możesz. Nie musisz nikogo prosić o pozwolenie, kombinować, kłamać, ukrywać się. Nikogo nie krzywdzisz swoimi decyzjami, nic cię nie ogranicza.

2. Wszystko przed tobą

Osoby związane po każdej kłótni, ale i we względnie spokojnych okresach szarej codzienności mają poczucie, że nic więcej ich w życiu nie czeka. Wybrały już swojego partnera, może nawet wzięły z nim ślub, mają dzieci i wspólny kredyt hipoteczny. Wszystko zostało już postanowione i przypieczętowane, a ta decyzja nie zawsze wydaje się właściwa.

Tymczasem single zawsze mogą jeszcze odmienić swój los. Mogą wybierać i przebierać w nowych osobach, umawiać się na randki i szukać kogoś, z kim warto się związać.

3. Żyjesz, jak chcesz

Nie lubisz gotować obiadów? Nie musisz. Możesz zawsze zamawiać pizzę lub jeść na mieście, bo nikt nie wymaga od ciebie, żebyś szykował mu obiad. Podobnie ma się sprawa ze sprzątaniem, myciem okien, prasowaniem – znienawidzonych przez ciebie czynności nie musisz wykonywać regularnie.

Tylko tobie może przeszkadzać nie odkurzony dywan, bo mieszkasz sam. Nikt nie zrobi ci awantury o kurz na półkach. Będąc w związku, nie możesz sobie pozwolić na taką swobodę, a twoja niechęć do jakichś czynności prawie na pewno będzie przyczyną regularnych awantur.

4. Jesteś najważniejszy

W związku twoje potrzeby schodzą na dalszy plan. Wspólne pieniądze wydawane są na rachunki, sprawunki, rzeczy do domu i towary pierwszej potrzeby. Wizyta u kosmetyczki, masaż czy zabieg medycyny estetycznej to fanaberia, na którą partner się nie zgodzi lub potraktuje to jako prezent na jakąś okazję – czyli trzeba będzie o to prosić i dziękować.

5. Robisz to, na co masz ochotę!

Kiedy jesteś singlem, sam decydujesz o tym, na co wydawać swoje pieniądze. Bycie bez pary to nie tylko swoboda w finansach, ale i w dysponowaniu czasem. Nikt nie będzie mieć do ciebie pretensji, że zamiast siedzieć w domu i gotować, sprzątać czy spędzać czas z ukochanym idziesz na kurs fotografii, czytasz książkę do późnej nocy czy chodzisz na zajęcia jogi. To ty decydujesz!

Źródło:

Zobacz także

Aktywni single

Aktywni single

Wiosna tuż, tuż, dlatego najwyższa pora, by wziąć się za siebie, wyjść wreszcie z domu i trochę się rozbudzić....
Single z klasą

Single z klasą

Kim są single z klasą? Czym różnią się od innych singli? I gdzie mogą znaleźć uczucie na miarę swoich oczekiwać...
Single - wolni czy zniewoleni?

Single - wolni czy zniewoleni?

Single - wolni czy zniewoleni?
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące