Stylizacje na randkę

To, jak ubierzesz się na randkę ma duże znaczenie. Od twojego stroju zależy, czy zrobisz dobre pierwsze wrażenie, ale również to, jak przebiegać będzie wasza rozmowa. Zbyt wyszukany ubiór może onieśmielić potencjalnego partnera.

Foto: Shutterstock

To, jak ubierzesz się na randkę ma duże znaczenie. Od twojego stroju zależy, czy zrobisz dobre pierwsze wrażenie, ale również to, jak przebiegać będzie wasza rozmowa. Zbyt wyszukany ubiór może onieśmielić potencjalnego partnera.

Stylizacje na randkę to temat rzeka. Są kobiety, które twierdzą, że jedyną naprawdę dobrą kreacją na pierwsza spotkanie jest sukienka, inne zdecydowanie wskazują na proste spodnie. Nie ma więc stroju idealnego, obowiązującego na każdej randce z nieznajomym. Można za to wymienić kilka podstawowych warunków, które stylizacja na randkę musi spełniać.

Schludny wygląd

Ta zasada obowiązuje zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Przetłuszczone włosy czy obgryzione lub zbyt długie paznokcie w ogóle nie wchodzą w grę – potencjalny rozmówca automatycznie poczuje się zlekceważony i raczej nie będzie już miał ochoty kontynuować znajomości. Bardziej subtelnym, ale również istotnym szczegółem jest stan twoich ubrań oraz obuwia. Ubłocone buty rzucą się w oczy osobie, z którą umówiłeś się na randkę i na pewno nie zrobią pozytywnego wrażenia. Zmechacone, niedoprasowane ubrania także nie zostaną ci policzone na plus.

Nic wyzywającego

Stylizacja na randkę musi być stonowana. Jeśli jesteś kobietą i nie interesują cię jednorazowe znajomości, wybij sobie z głowy zakładanie na pierwsze spotkanie bluzki z głębokim dekoltem czy odsłaniającą ramiączka stanika. Spódnica mini czy kabaretki też nie będą dobrym pomysłem. Postaw na klasyczną elegancję. Swoje atuty możesz podkreślić bez pokazywania ciała czy wysyłania komunikatów o poddtekście erotycznym. Jeśli spódnica, to midi lub maxi. Jeśli sukienka, to nie nazbyt obcisła. Dobrym rozwiązaniem, by nie wyglądać wyzywająco, a jednocześnie poczuć się atrakcyjnie, jest założenie obcisłych rurek i luźniejszej bluzki.

Męska stylizacja na randkę też może być zbyt wyzywająca. Za niewłaściwy strój kobieta może uznać bezrękawnik, zwłaszcza jeśli ma za zadanie ukazać umięśnione ramiona i tatuaże. Niemile widziane mogą być też zbyt luźne spodnie oraz bluzy z kapturem.

Wyzywające stylizacje na randkę dają twojemu rozmówcy sygnał, że szukasz przygód i nie myślisz o poważnej relacji. Jeśli wcale nie miałeś takiego celu, możesz być później rozczarowany, że on czy ona nie chce kontynuować waszej znajomości lub że oczekuje od ciebie, że skonsumujecie wasze spotkanie. Ponadto zbyt wyzywający strój może rozpraszać twojego rozmówcę, który będzie miał trudności ze skupieniem się na tym, by lepiej cię poznać. Osoby nieśmiałe będą mieć z kolei problem, by poczuć się przy tobie swobodnie.

Wygoda też się liczy

Jeśli będziesz pamiętać, że twoja stylizacja na randkę ma być schludna i w miarę skromna, masz już całkiem sporą dowolność. Trzecią istotną cechą stroju, który założysz na spotkanie powinna być twoja wygoda. Kobiety powinny zrezygnować z niebotycznie wysokich szpilek, zwłaszcza jeśli nie potrafią w nich pewnie chodzić, zaś mężczyźni nie muszą wiązać pod szyją krawata. Gdy nie czujemy się w jakimś stroju wygodnie ani komfortowo, stajemy się spięci, a nawet poirytowani. Nienaganny wygląd nie wystarczy, by zrobić naprawdę dobre wrażenie. Lepiej wyglądać po prostu korzystnie, ale skupić się bardziej na prezentowaniu pozytywnych stron swojej osobowości.

Źródło:

Zobacz także

Pierwsza randka

Pierwsza randka

Co zrobić, by pierwsze spotkanie zakończyło się sukcesem? Jak zrobić wrażenie na partnerze? Sprawdź, zanim umówisz...
Szukam partnera - jak znaleźć mężczyznę na dobre i na złe?

Szukam partnera - jak znaleźć mężczyznę na dobre i na złe?

"Szukam partnera" – masz czasem wrażenie, że można to wyczytać z twoich oczu? Od jakiegoś czasu jesteś sama...
Mowa ciała na randce

Mowa ciała na randce

Mowa ciała na randce
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące