Szukam partnera - jak znaleźć mężczyznę na dobre i na złe?

"Szukam partnera" – masz czasem wrażenie, że można to wyczytać z twoich oczu? Od jakiegoś czasu jesteś sama i zastanawiasz się, jak długo potrwa jeszcze ten stan? Z jednej strony – chcesz kogoś poznać, z drugiej jednak – niepowodzenia skutecznie odwodzą cię od dalszych prób nawiązywania znajomości. A gdyby tak szukanie partnera potraktować jak wspaniałą przygodę? 

Foto: Shutterstock

Zrezygnowanie i poczucie bezsilności mogą skutecznie zniechęcić każdą singielkę do podejmowania kolejnych prób poszukiwania partnera. Co zatem możesz zrobić, aby randkowanie było dla ciebie czystą przyjemnością, a w efekcie pomogło ci spotkać odpowiedniego faceta?

Szukasz partnera? Przemyśl strategię

Jeśli szukasz partnera i wiesz, że twoje dotychczasowe sposoby zawiodły – zastanów się, co do tej pory robiłaś nie tak. Zbyt wiele czasu spędzasz w domu i naturalnie pozbawiasz się okazji, by poznać kogoś ciekawego? Masz zgraną paczkę przyjaciółek, które nie odstępują cię nawet na krok, więc trudno jest co zwrócić na siebie uwagę potencjalnego partnera?

A może jesteś nieco nieśmiała i nawet, jeśli pojawia się szansa na poznanie kogoś bliżej, ty tę szansę przekreślasz? 

Pomyśl, jakie sytuacje na co dzień mogłyby cię zbliżyć do zawarcia ciekawej znajomości. Być może w drodze na uczelnię mijasz sympatyczną kawiarnię, w której można na chwilkę usiąść, napić się dobrej kawy i dać się zauważyć jakiemuś mężczyźnie? A może mieszkasz w pobliżu parku, gdzie można usiąść na ławce i w promieniach słońca poczytać ulubioną książkę? Być może ktoś zna ją równie dobrze jak ty i temat do rozmowy nasunie się sam…

Jeśli szukasz partnera – nie poddawaj się

Przede wszystkim pomagaj swojemu szczęściu. Przecież nie chcesz być sama na zawsze, a jeśli tak, to otwarcie się na innych ludzi – to konieczność. Czasem wymaga to naprawdę sporo czasu, ale znalezienie tego jedynego to kwestia czasu. Jeśli masz już za sobą nieudane związki i ponownie szukasz partnera, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że lepiej poczekać, niż związać się z kimś, kto do nas nie pasuje. Wysiłek z pewnością się opłaci. 

Zamiast narzekać i zrażać się niepowodzeniami, wybierz się gdzieś, gdzie spotkasz wielu ciekawych ludzi – to może być wspomniany już park czy osiedlowa siłownia. Oprócz poprawy nastroju czeka cię tam niejedna nowa znajomość. Kto wie, czy nie ta na dłużej…

Szukając partnera, porzuć konwenanse

To prawda, że zwykle to mężczyźni robią ten pierwszy krok, ale czy tak musi być zawsze? Zastanawiałaś się kiedyś, ilu zapytanych na ulicy mężczyzn, czy chcieliby zostać poderwani przez kobietę, odpowiedzieliby, że z największą radością?

Jeśli nie jesteś przekonana do tej metody i masz zbyt wiele oporów, by podejść do mężczyzny, który zwrócił twoją uwagę, skorzystaj z Sympatii. Zakładając tu swój randkowy profil, możesz zaznaczyć na nim, jakiego szukasz partnera. To sygnał dla innych, że jesteś osobą otwartą i gotową na nowy związek.

Portal randkowy to świetna alternatywa dla kobiet, które chcą nawiązywać nowe znajomości, ale do tej pory albo nie udało im się zrobić tego w „realu”, albo traktują internet jako dodatkowe źródło potencjalnych kandydatów. To dobre wyjście także dla nieśmiałych dziewczyn, które szukają partnera, ale nie do końca wiedzą, jak zacząć. 

Na co zwracamy uwagę, gdy szukamy partnera?

Zastanawiasz się, czy masz szansę na nawiązanie bliskiej znajomości właśnie w portalu randkowym? Masz obawy, czy spotkasz tu mężczyzn, którym wpadniesz w oko i czy będziesz potrafiła w atrakcyjny sposób zaprezentować swoją osobę za pomocą profilu?

Jak wynika z sondy przeprowadzonej przez Sympatię, większość użytkowników na pytanie "Na co zwracasz uwagę na początku znajomości?" - odpowiada "na twarz". W portalu randkowym wszyscy jesteśmy wzrokowcami, a zdjęcie – głównie twarzy – najszybciej przykuwa naszą uwagę. 

Postaraj się więc zbudować taki profil, który przyciągnie uwagę innych i odkryje wszystkie twoje walory. Jak to zrobić? Podpowiadamy w tekście „Profile randkowe – jak je dobrze budować?”

Szukaj partnera bez pośpiechu

Masz już swój profil w portalu randkowym i teraz chcesz jak najszybciej kogoś poznać? Nie działaj chaotycznie. Potraktuj to jak świetną przygodę. Pomocna może się okazać także szczera odpowiedź na pytanie: „dlaczego szukam partnera?” Bądź ze sobą szczera, bo odpowiedź przybliży cię do poznania odpowiedniej osoby, a nie… jakiejkolwiek osoby. Bo chyba nie na takiej znajomości ci zależy?

Daj sobie czas, baw się dobrze i dobrze rozglądaj. Nie zapominaj o zasadzie, że w portalu randkowym każdy może zrobić pierwszy krok. Efekty mogą być przyjemnie zaskakujące. Sprawdzisz? A potem koniecznie podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami.

Trzymamy kciuki!

Chcesz codziennie otrzymywać więcej inspirujących materiałów tworzonych przez ekspertów Kochaj.pl? Dołącz do naszych fanów na Facebooku! 

Źródło:

Zobacz także

Portale randkowe: jak szukać, by znaleźć idealnego partnera?

Portale randkowe: jak szukać, by znaleźć idealnego partnera?

Jeśli to czytasz, to prawdopodobnie także w twojej głowie pojawił się pomysł wykorzystania komputera, by zwiększyć...
Bądź aktywny

Bądź aktywny

Czy wiesz, że nawiązywanie znajomości, która może przerodzić się w związek, zaczyna się od prostych gestów?
Życie z Piotrusiem Panem

Życie z Piotrusiem Panem

Eliza jest z Filipem od dwóch lat. „To była miłość od pierwszego wejrzenia” – mówi Eliza. Opowiada o oszałamiających...
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące