Tęsknota za miłością, czyli związek za wszelką cenę

Tęsknota za miłością - kto z nas nie czuł jej choć raz w życiu? Pragnieniu miłości towarzyszą zwykle takie uczucia jak samotność, smutek, nostalgia, żal za utraconym w przeszłości uczuciem. Bywa, że tęsknota za miłością popycha nas do nieprzemyślanych kroków i podejmowania pochopnych decyzji.

Foto: Shutterstock

Tęsknota za miłością bywa też tak silna, że chcemy być z kimś za wszelką cenę… 

Tęsknota za miłością - jak odpędzić samotność

- Zaczęłam się spotykać z Pawłem, choć tak naprawdę nie wydawał mi się szczególnie ciekawy - opowiada Ilona, 34-latka z Legionowa. - Moja poprzednia miłość skończyła się, zanim na dobre się zaczęła. To była miłość bez wzajemności. Jeszcze nigdy nie zostałam tak dotkliwie odrzucona. A Paweł się mną zainteresował, codziennie pisał wiadomości, prosił o numer telefonu… Po prostu zabiegał o mnie, a ja chciałam zagłuszyć tęsknotę za tamtą miłością. 

Chęć zapomnienia o nieszczęśliwej miłości często wyzwala w nas poczucie, że jesteśmy gotowi na nową relację. Tęsknota za miłością skłania nas więc do zawierania nowych znajomości i wchodzenia w relacje niekoniecznie dla nas dobre, choć nie do końca jesteśmy na nie gotowi.

- Wtedy wydawało mi się, że mam wielkie szczęście, Paweł był cierpliwy i czekał, aż zdecyduję się na związek z nim - kontynuuje Ilona. - Niestety po jakimś czasie doszłam do wniosku, że nie ma sensu oszukiwać nas obojga. Nie kochałam Pawła. Jedynie pragnęłam go kochać. 

Tęsknota za miłością - przeżyć smutek

Tęsknota Ilony za miłością nie pozwalała jej "odpocząć", pogodzić się ze stratą poprzedniego uczucia. Dziś przyznaje, że wciąż brakuje jej drugiej osoby, ale nie chce jej szukać za wszelką cenę. 

Dotychczasowe doświadczenia pozwoliły jej jednak - jak przyznaje - zrozumieć swój błąd, pogodzić się z nową sytuacją i dążyć do tego, by w przyszłości nawiązać nową, satysfakcjonującą ją relację. Ilona nie chce przyspieszać tego procesu. 

- W tej chwili po prostu jestem otwarta na ludzi. Chcę znaleźć miłość, ale taką prawdziwą i na zawsze. Jednak nie za wszelką cenę… - kończy Ilona.

Tęsknota - moja siła napędowa

W podobnej sytuacji był Wojtek, 26-latek z Warszawy, który po burzliwym związku, z którego ma syna, został sam, w obcym mieście. Jak wspomina, był wtedy bardzo młody i wciąż wierzył w prawdziwą miłość. Tęsknota za nowym uczuciem była tak silna, że zanim odbyła się jego ostatnia sprawa rozwodowa, on chodził już na pierwsze randki z dziewczynami poznanymi w internecie.

- Uznałem, że jestem jeszcze zbyt młody na życie w samotności - wspomina. - Nie miałem żadnych wątpliwości, że chcę się znów zakochać i wierzyłem, że tak będzie. Po prostu tęskniłem za prawdziwą miłością, chciałem znów poczuć się jak wtedy, gdy poznałem swoją żonę. Skoro raz się udało, dlaczego nie miałoby się udać po raz drugi?

Wojtek poznał wiele dziewczyn, ale prawdziwe uczucie pojawiło się dopiero po dwóch latach. Dziś, razem z Dominiką, tworzą zgraną parę. Jak twierdzi, jego tęsknota za miłością była jego siłą napędową. To dzięki niej miał w sobie odwagę i chęć, by zacząć wszystko od nowa. 

- Kocham i jestem kochany, a to chyba najlepszy dowód na to, że było warto – podkreśla. 

Chcesz codziennie otrzymywać więcej inspirujących materiałów tworzonych przez ekspertów Kochaj.pl? Dołącz do naszych fanów na Facebooku!

Źródło:

Zobacz także

Jak przyciągnąć do siebie miłość?

Jak przyciągnąć do siebie miłość?

Często ludzie, którym doskwiera samotność, starają się na siłę kogoś znaleźć. Za wszelką cenę szukają drugiej...
Tęsknota silnej kobiety za silnym mężczyzną*

Tęsknota silnej kobiety za silnym mężczyzną*

Tęsknota silnej kobiety za silnym mężczyzną*
Jak poradzić sobie z tęsknotą za ukochanym?

Jak poradzić sobie z tęsknotą za ukochanym?

Jak poradzić sobie z tęsknotą za ukochanym?
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące