Weź sprawy w swoje ręce: pierwsza wyślij wiadomość!

Ktoś wpadł ci w oko, ale nie wysyłasz wiadomości? Nie wiesz, czy ci wypada? Chyba nie zmarnujesz szansy na nową znajomość, bo wydaje ci się, że to mężczyzna powinien być zdobywcą? Zresztą, nikt nie twierdzi, że nie będzie. Pokaż mu tylko, że ma od ciebie zielone światło.

Foto: Kochaj.pl

Zastanawiasz się, czy mężczyźni lubią, kiedy to kobieta bierze sprawy w swoje ręce? Niech przemówią liczby. Okazuje się, że 64 proc. singli uważa, że nie ma znaczenia, czy to kobieta, czy mężczyzna proponuje pierwszą randkę. Co więcej - 1/3 singli uważa, że to kobieta powinna zaprosić na pierwszą randkę. To oznacza, że jako kobieta masz pełne prawo wziąć sprawy w swoje ręce!

Niestety, wciąż jeszcze wiele kobiet uważa, że inicjowanie kontaktu to „nie ich sprawa”. Obawiają się tego, że być może zostaną źle odebrane (skoro pisze pierwsza - jest zdesperowana) lub źle zrozumiane (jeśli zaczepia, to w jednym celu). Takie podejście powoduje, że kobieta biernie czeka na mężczyznę, który zmieni całe jej życie, po czym - gdy tak się nie stanie - ubolewa, że przecież takich mężczyzn w ogóle nie ma…

Dlaczego warto zrobić pierwszy krok?

Po pierwsze  - on z pewnością poczuje się wyróżniony, że ta pewna siebie kobieta wybrała i napisała właśnie do niego - wykonując więc pierwszy krok, sprawisz, że od razu spojrzy na ciebie z zainteresowaniem - odpowiedź gwarantowana!

Po drugie - nawet, jeśli on nie okaże się miłością twojego życia, to i tak - przełamując się po raz pierwszy - będziesz w stanie zrobić to w przyszłości, podbudujesz więc pewność siebie.

I po trzecie - po latach związku to, kto z was zainicjował znajomość, nie będzie miało najmniejszego znaczenia, choć z pewnością będzie sympatyczną anegdotą ;)

Żaneta: Często wracałam na jego zdjęcie, ale nie miałam odwagi napisać. W końcu podałam swój numer telefonu i napisałam, że jeśli chce, to proszę o telefon. I tak się zaczęło (…) W sierpniu zamieszkaliśmy razem, a 21 listopada wzięliśmy ślub i mąż zamieszkał u mnie (poznaj historię Żanety i Janusza).

Mariola: Wszystko się zmieniło tego dnia, kiedy go zobaczyłam. Był normalnym chłopakiem siedzącym na traktorze i uprzejmie patrzącym w dal, tak jakby kogoś wypatrywał. Spodobał mi się - był taki inny, taki zwyczajny. W jego oczach widziałam zadowolenie i radość, więc postanowiłam go zaczepić (poznaj historię Marioli i Jacka).

UWAGA!

Codziennie, od 26 lutego do 2 marca, w godz. 17-18 możesz wysyłać nieograniczoną liczbę wiadomości - nawet, jeśli nie posiadasz konta Premium! Wykorzystaj naszą promocję i jeśli tylko czujesz, że to może być TEN, okaż swoje zainteresowanie i po prostu napisz jako pierwsza kilka słów!

Źródło:

Zobacz także

Bądź aktywny

Bądź aktywny

Czy wiesz, że nawiązywanie znajomości, która może przerodzić się w związek, zaczyna się od prostych gestów?
Szukasz faceta w sieci? Rób to z głową

Szukasz faceta w sieci? Rób to z głową

Decydując się na zacieśnianie więzi z osobą poznaną w sieci, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach. Jeśli ich nie...
Czat - czy kobiecie wypada korzystać z seks czatów?

Czat - czy kobiecie wypada korzystać z seks czatów?

Czat - czy kobiecie wypada korzystać z seks czatów?
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące