Zauroczenie - jak odróżnić je od miłości?

Codziennie w pracy wasze spojrzenia się spotykają, serce bije mocniej, a motyle w brzuchu zaczynają wirować. Choć trwa to już od jakiegoś czasu, twój organizm nadal reaguje tak samo. Zapewne większość z nas zna to uczucie – pożądanie, niepewność, zauroczenie.

Foto: Shutterstock

Czym jest zauroczenie i jak nie pomylić go z prawdziwą miłością?

Zauroczenie – pierwsze symptomy

Ręce drżą, serce bije mocniej, a my pocimy się pięć razy bardziej niż zwykle. Co to może oznaczać? Nasz "obiekt" jest w pobliżu, a nami zaczyna motać zauroczenie. Jąkamy się, nie panujemy nad gestami, a zwykłe stanie w miejscu teraz wydaje się być niemożliwym do wykonania zadaniem.

Ponadto, gdy dowiadujesz się, że twoja fascynacja daną osobą jest odwzajemniona, zaczynasz kompletnie wariować. Codzienna rzeczywistość przestaje być tak ważna, a priorytetem staje się: "kiedy się spotkamy?" albo "czy odczytał już moją wiadomość?". Piękny okres pełen emocji, który niestety nie trwa wiecznie i tak jak szybko się zaczął, równie szybko się kończy.

Kiedy zauroczenie zamienia się w miłość?

Tydzień, dwa, pięć? Niestety, z góry nie da się określić po jakim czasie zauroczenie znika lub zamienia się w miłość. Z reguły traci swoją moc mniej więcej po kilku miesiącach. Miłość natomiast może trwać nawet przez całe życie. Jeśli jesteś zauroczony, targają tobą silne emocje, zarówno pozytywne (radość z bycia przy drugiej osobie), jak i negatywne (strach przed rozczarowaniem).

Miłość skupia się na istotniejszych aspektach, takich jak wzajemne zrozumienie, szacunek i poczucie bezpieczeństwa. Oszołomieni zauroczeniem, zapominamy o całym świecie. Prawdziwie i szczerze kochając, stopniowo dawkujemy emocje i uczucia.

Jeśli zastanawiasz się, czy to zauroczenie, czy już miłość, stań na moment w miejscu i pomyśl, czy naprawdę warto marnować czas na tego typu rozważania. O tym, jak dalej potoczy się twój miłosny scenariusz, dowiesz się w odpowiednim momencie, tym czasem ciesz się każdą spędzoną wspólnie chwilą i chwytaj z niej jak najwięcej.

A jeśli pragniesz poczuć czym jest zauroczenie, rozwiąż test doboru partnerskiego i daj sobie szansę na prawdziwą miłość.  

Źródło:

Zobacz także

Zauroczenie czy spóźniona miłość?

Zauroczenie czy spóźniona miłość?

Zadowolony żyjesz sobie spokojnie od lat w tym samym związku. Pierwotny żar uczuć co prawda nieco przygasł...
Jak wzmocnić pożądanie u kobiety?

Jak wzmocnić pożądanie u kobiety?

Ulubiona potrawa, światło świec, romantyczne brzmienia wypływające z głośników i pieszczoty z ukochaną osobą....
Czym jest i jak rozpoznać prawdziwą miłość?

Czym jest i jak rozpoznać prawdziwą miłość?

Na czym polega miłość i po czym ją poznać? Nie wiesz, jak odróżnić miłość od zwykłego zauroczenia? A może szukasz...
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące