Samotny rodzic szuka miłości

Bycie rodzicem to nie lada wyzwanie. Gdy trzeba sprostać mu w pojedynkę, staje się ono jeszcze bardziej wymagające. Jak w wirze codziennych, rodzicielskich obowiązków samotna mama może znaleźć czas na realizację własnych potrzeb? Obalmy mity i wątpliwości i dajmy sobie szansę na wyzbycie się poczucia samotności!

Foto: Shutterstock
  • Najczęstsze problemy samotnych rodziców
  • Mity, które warto obalić, jeśli samotny rodzic nie chce być dłużej sam
  • Narzędzie, które pomoże nam znaleźć odpowiednią osobę

Mama z dzieckiem szuka miłości 

Niezapomniany czas wspólnego oczekiwania na maleństwo i wyjątkowe chwile, gdy w końcu pojawia się na świecie. Większość przyszłych rodziców właśnie tak wyobraża sobie czas, w którym ma przyjść na świat dziecko. Życie pisze jednak różne scenariusze, w których po rodzinnej idylli zostaje dwójka samotnych osób, które łączy ukochane maleństwo, ale dzielą złamane serca i różne rozczarowania.

Jest też wiele innych sytuacji, w których samotny tata lub samotna mama w pojedynkę muszą poradzić sobie nie tylko z wychowaniem dziecka, ale także stawić czoła swoim osobistym sercowym i nie tylko problemom i zapomnieć o tym, że tak naprawdę jest się "samotną/samotnym". Traktując to jako przeszkodę, często możemy pozbawić się szansy nie tylko na prawdziwą miłość, ale również na stworzenie od nowa szczęśliwej rodziny.

"Nie mam czasu"

W wirze pampersów, wywiadówek i codziennych obowiązków, jak ogarnianie mieszkania czy sprintów po supermarkecie z wypisaną listą zakupów, niełatwo o czas dla siebie, a co dopiero czas na spotkania czy randki. Choć zabrzmi to banalnie, kilkanaście codziennych minut wyznaczonych jako czas "tylko dla mnie" to coś, co może nie tylko poprawić nasze samopoczucie, ale również dać możliwość, by otworzyć się na innych i nieco odmienić swoje zapełnione obowiązkami życie. 

Gdy uda nam się wygospodarować przysłowiowy kwadrans po tym, jak uśpimy malucha, naszykujemy obiad na następny dzień, wykąpiemy się i sprzątniemy, by móc spokojnie usiąść na kanapie, wybierzmy dla siebie kilka zadań przyjemności. Coś, co lubimy, coś, co robiliśmy w przeszłości, na co teraz z powodu naszego małego, ale ogromnie absorbującego Skarbu, nie mamy czasu. Ulubiona maseczka, chwila z książką, przegląd szafy w poszukiwaniu fajnej stylizacji na jutrzejsze wyjście do pracy. Wystarczy drobna, prosta czynność, która sprawi, że poczujesz się dobrze i chętniej podejmiesz kolejne kroki. 

"Nikt nie zechce mnie z dzieckiem"

Zwykle rodzic nie chce, aby jego dziecko miało tylko jednego rodzica. Często wpadamy w pułapkę próby zastępowania obojga rodziców, co w efekcie zwykle przynosi negatywne skutki zarówno dla rodzica, jak i dla samego dziecka. Jeśli dotychczas wydawało ci się, że mężczyzn interesują wyłącznie wolne i niezależne singielki - to błąd! Instynkt tacierzyński, silny u wielu panów, sprawia, że potrafią oni świadomie zadecydować o tym, że chcą być tatusiami i to nie tylko wyłącznie swoich biologicznych dzieci.

Związki w takiej konfiguracji coraz częściej występują w społeczeństwie i tworzą szczęśliwe rodziny. Pamiętaj, że decydując się na taki związek, nie tylko dajesz sobie szansę na szczęście, ale również dajesz szansę swojemu dziecku na to, by miało na nowo oboje rodziców. 

"Jestem samotna - co zrobić?"

Brak czasu, wiele obowiązków, nieodpowiedni mężczyźni czy kobiety, których spotykamy na swojej drodze, to czynniki, które wpływają na to, że mimo tego, że jesteśmy samotni, zwlekamy z podjęciem jakichkolwiek kroków w kierunku zawarcia znajomości. By uniknąć randkowych niewypałów i przykrych rozczarowań, możesz skorzystać z pomocy Testu Doboru Partnerskiego>>

Odpowiadając na kilka prostych pytań, możesz odkryć osoby, które będą do ciebie idealnie pasowały i które mają podobne oczekiwania wobec związku. Zrób krok do przodu i przypomnij sobie, że oprócz bycia dzielną samotną mamą jesteś także kobietą, która zasługuje na prawdziwą miłość. Daj sobie szansę na nowe spotkania, na bywanie choć na krótko "mamą na randce". Może któraś z tych randek stanie się randką na całe życie?

Nawet jeśli teraz myślisz "jestem samotna, nie wiem, co robić", wiedz, że bycie samotnym rodzicem nie znaczy, że tak już będzie zawsze. Warto dać sobie szansę na spotkanie kogoś, swojej drugiej połowy, z którą będzie można dzielić rodzicielskie obowiązki i sprawić, że twoje dziecko będzie wychowywało się w pełnej rodzinie. 

Wciąż czekasz na spotkanie odpowiedniej osoby? Marzysz o miłości od pierwszego wejrzenia?

Chcesz codziennie otrzymywać więcej inspirujących materiałów tworzonych przez ekspertów Kochaj.pl? Dołącz do naszych fanów na Facebooku! 

Źródło:

Zobacz także

Samotny szuka życiowej partnerki

Samotny szuka życiowej partnerki

Myślisz sobie, że zbyt długo już jesteś samotny, więc szukasz partnerki na wszystkie możliwe ci sposoby? Wciąż...
Samotne kobiety - znajdź anonse samotnych kobiet i zakochaj się

Samotne kobiety - znajdź anonse samotnych kobiet i zakochaj się

Samotne kobiety - znajdź anonse samotnych kobiet i zakochaj się
Dlaczego jestem samotny?

Dlaczego jestem samotny?

"Dlaczego jestem samotny?" – to pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, którym od dłuższego czasu - mimo ogromnych...
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące