Testy psychologiczne, które pomagają znaleźć miłość

Idealnie dopasowani, jak dwie połówki jabłka. Zgrane charaktery, wspólne pasje i podobne plany na życie. Brzmi jak fragment miłosnej powieści nierealnej do zrealizowania, ale czy na pewno? Testy psychologiczne to funkcjonalność, która w świecie internetu pozwala odnaleźć się dwójce stworzonych dla siebie osób. Nie wierzysz?

Foto: Shutterstock

Często osoby samotne tłumaczą niekorzystanie z portali randkowych strachem i obawą, że na pewno nie spotkają tam nikogo dla siebie. Wnioskują, że skoro kilka rozmów okazało się niewypałem, to z pewnością nie znajdą tam szansy na prawdziwą miłość. Losowe czaterie dla singli niosą za sobą takie ryzyko - wybierając osobę do konwersacji wyłącznie po nazwie użytkownika, nie pozwala nam to na rozpoznanie, czy to właściwa osoba dla nas.

Jak znaleźć miłość w internecie?

W przypadku portali randkowych jest jednak nieco inaczej. Już sama rejestracja i stworzenie profilu wygląda jak swego rodzaju test psychologiczny. W końcu niełatwo jest odkryć swoje wady, zalety i opisać siebie na tyle rzetelnie, aby było to prawdziwe i jednocześnie zachęciło innych do nawiązania z nami kontaktu. Mimo wszystko, skrupulatne wypełnienie tych pól to już pierwsza duża szansa na to, że wyszukają nas odpowiednie osoby, które mają podobne oczekiwania do naszych.

Gdy decydujemy się na szukanie drugiej połowy "na poważnie", warto skorzystać z dodatkowej funkcjonalności, jaką są testy partnerskie. Opracowane na podstawie badań psychologicznych pomagają sformułować odpowiedzi, na których podstawie można skojarzyć ze sobą podobne, pasujące do siebie profile użytkowników. Najważniejszym warunkiem jest rzetelne i dokładne wypełnienie testu. Właśnie dlatego należy pamiętać, że test Kochaj.pl jest stworzony dla osób z silną motywacją do znalezienia prawdziwej miłości.

Badania psychologiczne kluczem do prawdziwej miłości?

Jak twierdzi ekspert Kochaj.pl, jedną z najważniejszych zalet testów dopasowania jest konieczność refleksji, analizy, w wyniku których musimy odpowiedzieć sobie na pytania:

- jaki jestem

- co lubię

- czego chcę

- kogo szukam

- jakie są moje potrzeby

W codziennym życiu rzadko się nad tym zastanawiamy. Tu mamy okazję, żeby szukać miłości bardziej świadomie.

Jak pokazuje badanie GEMIUS, co siódmy polski internauta korzysta z serwisów randkowych. Ich liczba w serwisach randkowych zwiększyła się o blisko 60 tys. (2 proc. internautów)*. To doskonały dowód na to, że internet stał się jedną z najbardziej atrakcyjnych możliwości do połączenia się w parę.

Bez wątpienia zachęcającą zaletą portali randkowych może być dystans, dzięki któremu można stopniowo się poznawać i zdecydować, czy chce się kontynuować daną znajomość. Nieśmiali i ci, którzy chcą uniknąć nieudanych randek mogą więc bez obaw wyszukiwać i poznawać osoby, z którymi łączą ich wspólne pasje czy cechy charakteru.

Testy psychologiczne - to po prostu działa

Największym potwierdzeniem skuteczności doboru partnerskiego są prawdziwe historie z happy endem, w których dwoje ludzi poprzez internet odnalazło prawdziwą miłość.

"Czułam się, jakbym w końcu trafiła na bliźniaczą duszę zaklętą w ciele faceta, coś niesamowitego! Najlepsze w tym wszystkim jest to, że on czuł tak samo" - Karolina

"Mamy dojrzały wiek, rozsądnie myślimy, ale w tym naszym zachowaniu jest coś z nastolatka. Pragniemy być razem, choć to wcale nie jest takie proste. Choć nie niemożliwe. Znajomość trwa i tęsknota też. Czas pokaże, co nas czeka. Życie pisze dalszy scenariusz" - Grażyna

* gemius.pl, Kto randkuje online?

Źródło:

Zobacz także

Listy miłosne sławnych ludzi

Listy miłosne sławnych ludzi

Listy miłosne sławnych ludzi
Miłosne słowa w obcym języku

Miłosne słowa w obcym języku

Miłosne słowa w obcym języku
Etapy związku [infografika]

Etapy związku [infografika]

Etapy związku - tak rozwija się miłosna relacja
Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Użyj min. 6 znaków (w tym cyfry, dużej i małej litery)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące